назад

Внутрішньо переміщеній особі допомогли відстояти право на отримання пенсійного забезпечення

До Першого одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин В., який є внутрішньо переміщеною особою, для отримання правової допомоги — складення адміністративного позову про визнання дій Пенсійного фонду України протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, а саме стягнути заборгованість з виплати пенсії.

За результатами розгляду звернення клієнту для надання безоплатної вторинної правової допомоги було призначено заступника начальника відділу представництва Вікторію Павлюк.

Під час зустрічі з клієнтом вдалось встановити, що 01.07.2003 року громадянин В. здобув право на отримання пенсії за віком та до серпня 2014 року перебував на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Краснодонському районі Луганської області.

У зв’язку з набранням чинності Постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 року № 595, якою затверджений Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецьк, у населеному пункті, де мешкав клієнт, було припинено здійснення повноважень відповідним органом Пенсійного фонду України, в наслідок чого клієнт пенсію не отримував.

Внаслідок цього громадянин В., не маючи інших джерел існування крім пенсії, змушений був звернутися із заявою про взяття на облік та виплату пенсії до іншого територіального органу Пенсійного фонду України.

Починаючи з 01.08.2014 року клієнт отримував пенсію в Управлінні Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси. Однак, з червня 2018 року Пенсійний фонд припинив виплату пенсії з причин, які Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» не передбачені, чим грубо порушив право чоловіка на отримання пенсії.

У зв’язку з цим у клієнта виникла необхідність захистити своє законне право шляхом звернення до суду з адміністративним позовом, який був складений спеціалістом Центру.

За результатами розгляду справи суд дійшов висновку про неправомірність дій управління Пенсійного фонду України та задовольнив позов у повному обсязі, зобов’язавши управління Пенсійного фонду України виплатити на користь клієнта Центру заборгованість по пенсії у розмірі 43 000 грн.