назад
12.04.21

Воля замість 5 років за гратами – результат успішного захисту клієнта системи БПД

Іноді навіть благородні наміри можуть привести до непоправних наслідків і завести людину в найтемніші коридори життя. Так, клієнт системи БПД, бажаючи захистити свою наречену від грубої поведінки кривдника, як йому здалося, завдав останньому тяжкі тілесні ушкодження у вигляді ножового поранення.

Під час відпочинку із вживанням спиртних напоїв між нареченою обвинуваченого та її новим знайомим відбулася сварка. Причиною непорозуміння стали ревнощі жінки, оскільки чоловік почав залицятися до її подруги. Саме під час розмови на підвищених тонах і штовханини, компанію зустрів наречений ревнивиці. Не розібравшись у ситуації, вирішив захистити честь коханої та покарати кривдника. Результат – ножове поранення, втеча, об’явлення в розшук втікача, затримання і судовий процес.

Отож, суд першої інстанції визнав клієнта центру винним у пред`явленому обвинуваченні за ч. 1 ст. 121 КК України та призначив покарання у вигляді позбавлення волі реальним строком на 5 років. Проте, адвокат Володимир Кожушко, який захищав інтереси клієнта, не погодився з результатом, вважаючи вирок суду надто суворим, та подав апеляційну скаргу на вирок.

Відповідно до статей 409 та 414 КПК України, підставою для скасування або зміни вироку суду першої інстанції може бути невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого.

При розгляді справи в суді апеляційної інстанції захисник вказав, що обставиною, яка пом’якшує покарання підсудному, є визнання ним своєї вини, його щиросердне розкаяння, активне сприяння слідству у розкритті злочину, відшкодування матеріальної та моральної шкоди і примирення з потерпілим.

Оскільки покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених та запобігання вчиненню нових злочинів, у даному випадку, достатнім є покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років умовно, звільнення від відбування покарання строком на 3 роки і встановлення контролю за його поведінкою(ст.75 КК України).

Київський апеляційний суд взяв до уваги доводи захисника і, дійшовши висновку, що виправлення засудженого можливе без ув’язнення, змінив вирок суду 1 інстанції, застосувавши до обвинуваченого ст. 75 КК України та залишив обвинуваченого на волі, звільнивши від відбування покарання з випробуванням.

Стороною захисту вжито всіх необхідних дій, які дали змогу Київському апеляційному суду прийняти законне рішення та залишити клієнта системи БПД на волі.

Повний текст рішення за посиланням:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/94443300