назад

Вони захищали нас, тепер ми захищаємо їх!

До відділу «Верховинське бюро правової допомоги» Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся учасник бойових дій Степан, який вважає, що управління праці та соціального захисту населення Верховинської районної державної адміністрації не виконує передбачені чинним законодавством гарантії передбачені для учасників бойових дій.

Учасник бойових дій повідомив, що у 2020 році розмір отриманої щорічної одноразової грошової допомоги становила 1390 грн, що є значно меншою, від встановленої у ч. 5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Складання документів процесуального характеру здійснювала Кікінчук Ірина Юріївна, начальник відділу «Верховинське бюро правової допомоги» Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Фахівчиня бюро вивчила всі обставини та встановила, що відповідно до вимог ст. 64 Конституції України, конституційні права і свободи людини не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. Тому існує необхідність поновлення порушеного права учасника бойових дій на отримання цієї допомоги у встановленому Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» розмірі п’яти мінімальних пенсій за віком.

Юристка підготувала позовну заяву про визнання бездіяльності протиправною та стягнення недоплаченої щорічної разової грошової допомоги як учаснику бойових дій, у якій просила суд:

  1. Визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо нарахування щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня у розмірі, встановленому ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» за 2020 рік.
  2. Зобов’язати відповідача здійснити перерахунок, нарахувати та виплатити учаснику бойових дій щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік відповідно до ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у розмірі п’яти мінімальних пенсій за віком, виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, визначеної ч. 1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на момент проведених виплат, з урахуванням проведених виплат, а саме 6800 грн.

Проаналізувавши матеріали у даній справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню. Рішенням суду зобов’язано відповідача нарахувати та виплатити недоплачену грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплачених сум допомоги.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень за 300/2067/21