назад
17.08.17

Встановлення фактів, що мають юридичне значення – позитивна практика Барського бюро правової допомоги

До бюро правової допомоги часто звертаються громадяни з питаннями, які стосуються порядку встановлення фактів, що мають юридичне значення. Начальник Барського бюро правової допомоги Сергій Орищук має успішний результат у вирішені таких питань. Тому, з метою поширення позитивного досвіду представлення інтересів громадян у суді працівниками системи БПД на Вінниччині висвітлюємо успішні приклади вирішення справ.

1) У травні 2017 року до Барського бюро правової допомоги звернувся чоловік з питанням встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України. Він пояснив, що його дитина народилась на території Автономної Республіки Крим після його незаконної анексії, а тому видане свідоцтво є недійсним. В державному реєстрі актів цивільного стану відсутні відомості про народження його дитини.

Чоловік є внутрішньо переміщеною особою і скористався своїм правом на безоплатну вторинну правову допомогу. Згідно з наказом Вінницького місцевого центру з надання БВПД Сергію Орищуку доручили надавати безоплатну вторинну правову допомогу. Начальник Барського бюро правової допомоги провів зустріч з клієнтом, узгодив правову позицію, склав заяву до суду та брав участь в судових засіданнях.

Обґрунтовуючи свою правову позицію по справі, Сергій Орищук посилався на ст.ст. 234, 256 та 257 Цивільного процесуального кодексу України, де зазначено, що справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, розглядаються судами в порядку окремого провадження. Суд розглядає справи про народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження. Заява фізичної особи про встановлення факту, що мають юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

В результаті, завдяки належним обґрунтуванням, доказам та кваліфікованій правовій допомозі, рішенням Барського районного суду заява задоволена в повному обсязі та встановлений факт народження дитини на тимчасово окупованій території України.

2) До Барського бюро правової допомоги звернулася громадянка з питанням встановлення факту належності правовстановлюючого документу. В свідоцтві на право власності, виданого на ім’я жінки, допустили орфографічну помилку в прізвищі.

Безоплатну вторинну правову допомогу даній клієнтці надавав Сергій Орищук, відповідно до наказу Вінницького місцевого центру з надання БВПД. Він оформив заяву до суду, зібрав належні докази та представляв інтереси громадянки в судовому засіданні.

Правова позиція по справі ґрунтувалась на статті 257 Цивільного процесуального кодексу України, де зазначено, що суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по-батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по-батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Завдяки професійній роботі начальника Барського бюро правової допомоги, рішенням Барського районного суду заява задоволена в повному обсязі та встановлений факт належності правовстановлюючого документу клієнтці.