назад

До Томашпільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся пан Олександр для отримання правової допомоги по питанню встановлення факту належності правовстановлюючих документів. Після ознайомлення з поданими документами, особа була віднесена до категорії осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, відповідно до статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Для складання процесуальних документів та для здійснення представництва інтересів в суді по питанню встановлення факту належності правовстановлюючих документів, пану Олександру призначено головного спеціаліста відділу «Ямпільське бюро правової допомоги» Рочняка Богдана.

Під час зустрічі з працівником клієнт розповів, що звернувся до Ямпільського ОУПФ України Вінницької області для оформлення пенсії, проте у зв’язку із відсутністю в його трудовій книжці інформації щодо дати його народження, працівниками установи йому було відмовлено в зарахуванні трудового стажу. Також пан Олександр повідомив, що з невідомих йому причин працівником, відповідальним за ведення трудових книжок в радгоспі, де він раніше працював було невірно записано рік його народження.

Для встановлення факту належності трудової книжки пану Олександру, Рочняком Богданом було складено заяву та подано на розгляд Ямпільського районного суду Вінницької області.

Під час слухання справи заявник пан Олександр та його представник Рочняк Богдан заявлені вимоги підтримали повністю та просили їх задовольнити. Також, в судовому засіданні Рочняк Богдан зазначив, що згідно ст. 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Згідно ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Відповідно до ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Рішенням Ямпільського районного суду Вінницької області встановлено факт належності трудової книжки клієнту пану Олександру.