назад

Встановлення факту народження на тимчасово окупованій території АРК

Як юрист Томашпільського місцевого центру з надання БВПД через суд допоміг клієнту отримати свідоцтво про народження дитини.

Народження дитини у Криму після 2014-го – проблема багатьох людей, які повертаються в Україну з окупованої території. Отримати законне свідоцтво про народження онуки допомогли в Томашпільському місцевому центрі з надання БВПД. У нижченаведеній успішній історії – докладний правовий алгоритм вирішення питання через суд.

Мешканка Вінничини звернулася для отримання безоплатної вторинної правової допомоги по питанню встановлення факту народження онука на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим. Для допомоги клієнтці було призначено фахівця Томашпільського місцевого центру —  Созінову Тетяну Василівну.

Ірина Василівна ( ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань) повідомила, що у 2006 році її син зареєстрував шлюб  у відділі реєстрації актів цивільного стану Красногвардійського районного управління юстиції Автономної Республіки Крим, Україна. У шлюбі в них з дружиною народився син, якому Ірина Василівна є бабусею, який народився, коли її діти були проїздом 16.07.2019 у м. Брянськ, Брянської області, Російської Федерації та відповідно державна реєстрація народження була проведена на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

Юрист Тетяна Созінова проінформувала Ірину Василівну про перелік усіх  документів, необхідних для написання заяви до суду. Після узгодження правової позиції з клієнтом  та отримання всіх документів працівником Центру було складено заяву про встановлення факту народження на тимчасово окуповані території та подано до Крижопільського районного суду Вінницької області. Рішенням Крижопільського районного суду Вінницької області заяву про встановлення факту, що має юридичне значення задоволено повністю.

         Як отримати свідоцтво про народження дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України (АР Крим, м. Севастополь та окремі райони Луганської та Донецької областей)?

Покрокова консультація юриста місцевого центру Созінової Т.В.:

  1. Подати до будь-якого суду (за межами такої території, незалежно від місця проживання заявника) заяву про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, а разом з нею — належні докази. Важливо!! Заява подається батьками дитини чи іншими заінтересованими особами.
  2. Справа розглядається судом невідкладно з моменту надходження відповідної заяви.
  3. За результатами розгляду заяви суд постановляє рішення про встановлення факту народження дитини з зазначенням відомостей про батьківство, у разі неналежної форми заяви або відсутності вказаних у заяві документів-про повернення заяви, або у разі недостатності доказів- про відмову. Суд має роз’яснити порядок оскарження рішення та невідкладно видати копію рішення заявнику (у разі відсутності заявника під час проголошення рішення, копію рішення про встановлення факту народження- суд надсилає до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем постановлення рішення для державної реєстрації народження).
  4. Для отримання свідоцтва про народження заявник подає до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та паспорт громадянина України.