назад

До Запорізького місцевого центру з надання БВПД звернулася Марина, яка має статус внутрішньо переміщеної особи та у зв’язку із військовими діями на Сході країни проживає в м. Запоріжжі. Її дитині виповнилось 14 років, Марина розпочала процедуру отримання паспорту для дитини, але, на жаль, оригінали документів про народження дитини залишились на тимчасово окупованій території. Звернувшись до місцевого органу РАЦС, жінка отримала відмову, через те, що в реєстрі не виявилось електронного актового запису народження її дитини у 2006 році у м. Луганськ. В Марини були лише фотокопія свідоцтва про народження дитини та запис з книги РАЦС про статус «одинокої матері». Жінка мала в судовому порядку вирішувати своє питання, але потребувала правової допомоги.
Головним спеціалістом центру  була підготовлена заява до суду про встановлення факту державної реєстрації актового запису про народження відділом РАЦС у 2006 році в м. Луганськ. Одночасно – вимога встановити порядок виконання рішення рішення суду.
Вже через місяць суд задовольнив заяву, встановивши факт і зобов’язавши відділ РАЦС у м. Запоріжжі внести в електронний реєстр запис про народження дитини.

НАГАДУЄМО! Внутрішньо переміщені з тимчасово окупованих територій особи мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, що полягає у складанні процесуального документу та представництві інтересів особи в суді відповідно до ст. 14 Закону України “Про безоплатну правову допомогу”.
☑️Відповідно до ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
☑️ Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 315 ЦПК, суд розглядає справи про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Вкотре за допомогою працівників центру в судовому порядку були відновлені права клієнтки та її сина і в подальшому не виникне перепон в отриманні дитиною паспорта громадянина України.