назад

Встановити факт належності сертифікату на право на земельну часту (пай) допоміг юрист Хустського місцевого центру

         Юрист Хустського місцевого центру з надання БВПД допоміг клієнтці встановити факт належності її матері, яка померла сертифікату на право на земельну частку (пай). При виданні даного сертифікату Хустською РДА була допущена помилка у написанні її прізвища та імені.

«Після смерті моєї матері відкрилася спадщина, до якої входить право на земельну частку (пай), що належала ій на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай). Однак, неспівпадіння прізвища, імені матері у сертифікаті на право на земельну частку (пай) та документах, які посвідчують особу померлої (свідоцтво про смерть), позбавляє мене права на прийняття спадщини за померлою матір`ю» – стверджує клієнтка Хустського місцевого центру.

Після прийнявши рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги, наказом Хустського місцевого центру з надання БВПД було уповноважено головного спеціаліста відділу правопросвітництва та надання БПД Олександра Алексія для представництва інтересів та вирішення питання гр. Я у судовому порядку.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступних висновків.

В судовому засіданні було встановлено, що заявниця є донькою померлої. Факт смерті матері заявниці підтверджується свідоцтвом про смерть. Після смерті матері відкрилася спадщина на належне їй за життя майно.

Однак заявниця, як спадкоємиця першої черги позбавлена можливості реалізувати своє право на спадщину, оскільки правовстановлюючий документ сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ЗК №00722443, зареєстрований у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) 10.04.1997 року за № 407, виданий на одне ім`я, у той час, як згідно свідоцтва про смерть ім`я померлої вказано інше, тобто у двох документах містяться розбіжності. Саме неправильний запис прізвища та імені померлої матері –  у сертифікаті на право на земельну частку (пай) є перешкодою у прийнятті заявницею спадщини після смерті матері .

Судом також встановлено, що ім`я, по батькові та місце проживання померлої, вказані у сертифікаті на право на земельну частку (пай) та документах, що посвідчують її особу збігаються, що дає змогу дійти висновку про те, що сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ЗК №00722443, дійсно видані та належать особі , яка померла.

Враховуючи наведені обставини, суд приходить висновку, що вимоги заявниці є обґрунтованими і в порядку, передбаченому ст. ст. 315-319 ЦПК України підлягають задоволенню.

15 вересня 2021 року заяву про встановлення факту належності сертифіката на право на земельну часту (пай) рішенням Хустського районного суду було задоволено.

Посилання на рішення суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень https://reyestr.court.gov.ua/Review/99869561.