назад

Втрата права користування житловим приміщенням

Досить часто у громадян виникають труднощі щодо зняття з реєстрації у власному будинку чи квартирі особи, яка не є власником, не проживає протягом певного часу.

Відповідно до статті 72  Житлового Кодексу України визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

До Бородянського бюро правової допомоги звернувся пан Назар з приводу визнання його колишньої дружини Тетяни (відповідачка) такою, що втратила право на користування житловим приміщенням.

Чоловік розповів, що він є власником житлового будинку, де зареєстрована його дружина Тетяна, яка з 2020 року за місцем реєстрації не проживає і йому доводиться оплачувати вартість комунальних послуг, а також не може отримати субсидію. Тому просив визнати Тетяну такою, яка втратила право користування житловим будинком .

Центром встановлено належність особи до суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу та призначено представника – головного спеціаліста Бородянського бюро правової допомоги –  Олексія Гребенюка.

Якщо член сім’ї без поважних причин понад один рік не проживає в житловому приміщені та не бере участь у витратах з утримання будинку (квартири), а також за наявності інших обставин, які мають істотне значення, в такому випадку власник житла має право звернутися до суду з позовною заявою про визнання члена своєї сім’ї таким, що втратив право користуватися житловим приміщенням- зазначив Олексій Гребенюк

Фахівець підготував позовну заяву про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням та направлено до Бородянського районного суду Київської області.

Статтею 72 ЖК України передбачено, що визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

 

Отже, оскільки пані Тетяна відсутня, не користується і не проживає в житловому будинку з 2020 року, то суд прийняв рішення  визнати  Тетяну її такою, яка втратила право користування вказаним будинком.

 

ПРАВА КЛІЄНТА ЗАХИЩЕНО!