назад

Видача обмежувального припису щодо колишнього чоловіка

На жаль, в нашому суспільстві переважає думка, що проблеми жорстокого поводження із членами сім’ї є внутрішньою проблемою цієї сім’ї і не потребує втручання суспільства, а тим більше держави. Але саме право на захист від насильства над особою, особливо в сім’ї, є одним із найголовніших прав громадян та дітей зокрема.

Якщо життя у Вашій сім’ї перетворилося на жах, зволікати не варто. За ці та інші правопорушення передбачена кримінальна відповідальність! Перебування з кривдником в сімейних відносинах не виключає необхідності притягнення його до кримінальної відповідальності. Саме тому, якщо Ви стали жертвою злочину, необхідно звертатись до поліції із заявою про злочин та наполягти, щоб відкрили кримінальне провадження, внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, негайно призначили судово-медичну експертизу тощо.

До Білоцерківського місцевого центру з надання БВПД звернулася за допомогою пані Марія. Вона перебувала в шлюбі з 2014 р. Має трьох дітей. Вже більше року сімейне життя подружжя не складалось, в родині почали виникати сварки, які переростали у серйозні конфлікти у присутності дітей. Чоловік почав занадто агресивною відноситись до сім`ї. Він чинив фізичне насильство над нею та погрожував фізичною розправою дітям і її родичам. Чоловік має певне службове положення і залякував її, мовляв щоб я з тобою не зробив, мені за то нічого не буде.

Під час чергової сварки та застосування до неї фізичного насильства та викрадання її банківської картки та зняття всієї належної суми. Вона викликала поліцію, але працівники поліції відмовились будь-яким чином реагувати. Жінка звернулась до лікарні, а потім із заявою до поліції. За даними фактами внесені відомості до ЄРДР. Пані Марія подала на розлучення.

Пані Марії було призначено  адвоката Тетяну Яремчук. Адвокат здійснює представництво в кримінальних провадженнях та представляє інтереси в справах щодо розлучення та розподілу майна подружжя.

На момент звернення, пані Марія знаходилась в Притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства, де мала змогу разом з дітьми переховатися від чоловіка.

У лютому подружжя розлучилося. Оскільки дітям потрібно повернутися до навчання в школу та в садочок, а пані Марії працювати, вона має намір орендувати житло і повертатися до звичного життя. Але жінка має страх за життя дітей, їх емоційний стан та власне життя. Ці страхи викликані тим, що колишній чоловік не здійснив жодних дій для вибачення, примирення, повернення викрадених коштів, натомість надалі продовжує поводити себе агресивно. Враховуючи такі обставини, пані Марія з адвокатом звернулись до суду із заявою про видачу обмежувального припису.

Суд заяву задовольнив – видав обмежувальний припис щодо колишнього чоловіка пані Марії із забороною йому перебувати в місці її проживання, наближатися на відстань менше 50 метрів до місця її роботи.

Справа №.362/338/21

Пам’ятайте, що спричинення будь-якого виду тілесних ушкоджень, а також вчинення будь-яких інших дій проти життя та здоров’я, волі, честі чи гідності особи, а також проти статевої недоторканості, є злочинами.