назад

Вигадали борг за світло та ще й подали до суду

Енергопостачальна компанія намагалася через суд стягнути з буковинки борг, якого не було. Жінці довелося звернутися до системи безоплатної правової допомоги.

Почалося все з того, що Вижницький районний суд по справі за заявою ТОВ «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» видав судовий наказ про стягнення з пані Ірини заборгованості за спожиту електричну енергію за період з лютого 2020 року по червень 2020 року в розмірі – 4851,36 грн. та судові витрати. Жінка з цим не погодилася, оскільки ця сума не є безспірною. Борг у 1224 грн. 96 коп. виник не в період із лютого по червень 2020 року, а перейшов у 2020 рік із минулих років, що підтверджують копії рахунку за електроенергію.

У Вижницькому місцевому центрі з надання БВПД, куди звернулася пані Ірина, її захищати доручили адвокату Ігорю Стаднику. Він вважає, що по сумі заборгованості минув строк позовної давності. Крім того, у липні 2020 року позивачці надали два рахунки за електроенергію, де запис кінцевого показника лічильника на суму 5032,08 грн. був зроблений від руки, тому жінка не повірила цим даним.

«У червні 2020 року пані Ірина отримала рахунок за електроенергію на суму 4696,80 грн., у тому числі, 2386,56 грн. нібито за використану електроенергію у травні 2020 року, чого не могло бути, оскільки таку кількість електроенергії у цьому місяці в двокімнатній квартирі спожити просто не реально. Позивачка звернулася до Вижницького РЕМу щодо перевірки справності електролічильника, однак їй відмовили. Цю відмову жінка вважає неправомірною і вирішила її оскаржити», – розповів Ігор Стадник.

Адвокат звернувся до суду із заявою про скасування судового наказу щодо стягнення заборгованості з пані Ірини за спожиту електроенергію та судових витрат. При складанні заяви про скасування судового наказу Ігор Стадник керувався ст.170, ч.3 ст.171 ЦПК України.

Суд встановив, що при винесені судового наказу не взяли до уваги докази, наведені заявником у заяві про його скасування, а тому на час видачі оскаржуваного судового наказу між стягувачем та боржником відбувався спір. Тому прийнято рішення: судовий наказ Вижницького районного суду по справі за заявою ТОВ «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» щодо стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію скасувати (справа № 713/1588/20).

Коментує адвокат Ігор Стадник, який співпрацює з системою БПД:

У який термін потрібно звернутися до суду про скасування судового наказу?

Боржник має право звернутися до суду із заявою про скасування судового наказу протягом п’ятнадцяти днів із дня вручення копії цього наказу та документів, які були додані до неї. Заява подається до цього ж суду, який видав судовий наказ.

Як споживачеві впевнитися, що він впускає саме контролера енергопостачальної компанії, а не якогось зловмисника?

Працівник енергопостачальної компанії має службове посвідчення, яке  зобов’язаний показати споживачу. Це має бути документ встановленого зразка, у вигляді ламінованої картки, де зазначено прізвище, ім’я, по батькові, фото працівника, посада. Посвідчення обов’язково пронумероване, містить логотип компанії, підпис керівника і печатку підприємства. А ще в посвідченні вказується термін дії.