назад

Виховання дітей нецензурною лайкою, під чарку та цигарку : на Рівненщині жінка позбавила батьківських прав свою доньку

Коли бабуся – краще, аніж рідна мати. Кажуть, що батьки – це не ті, хто народив, а ті, хто виховав. Так сталось і в нашій історії. Пані Ірина звернулась за допомогою до фахівців БПД адже хотіла позбавити батьківських прав свою доньку, яка, народивши двох синів, фактично полишила їх на бабусю.

Пані Ірина виховала доньку Надію. Проте, вочевидь, прищепити їй любов до материнства та відповідальності за свою кровинку жінка не змогла. Надія виросла, народила поза шлюбом двох синів і полишила їх на свою матір. В навчальний період брати перебувають в школі інтернаті, на вихідні і канікули їх забирає бабуся. Саме пані Ірина займається вихованням хлопців, забезпечує їх по мірі можливості усім необхідним. Іх же рідна мати, в ті нечасті моменти, коли провідує своїх синів, зазвичай, не твереза і «життєву мудрість» передає дітям через брудну лайку під чарку та цигарку. Тож приклад для наслідування – не найкращий, переконана Ірина. Тому жінка і вирішила, що краще ніякої матері аніж така, яка є у її онуків. Щоб усі юридичні тонкощі цього процесу були дотримані а усі документи оформлені правильно, Ірина звернулась за допомогою до фахівців Гощанського бюро правової допомоги Рівненського місцевого центру з надання БВПД.

Представляти інтереси жінки у суді взявся начальник бюро Сергій Дубич.

Детально ознайомившись зі справою, фахівець переконався, що для позбавлення матері батьківських прав є усі підстави. Адже, виявилось, що вона неодноразово притягалась до адміністративної відповідальності, в тому числі – і за неналежне виховання дітей. Висновки органу опіки Гощанської селищної ради та акт обстеження житлово-побутових умов проживання сім’ї одноголосно стверджують – мати самоусунулась від виховання дітей і її батьківські обов’язки перебрала на себе бабуся.

Тож, Сергій Дубич  підготував позовну заяву до суду про позбавлення батьківських прав та клопотання про звільнення від сплати судового збору.

У суді, горе-мати заперечувала наведені факти. Розповідала, що любить дітей, по можливості їм допомагає та спілкується з ними, однак, забрати їх до себе не може, адже, два роки за станом здоров`я не працює, постійно проживає у найманому житлі, яке періодично змінює, і їй самій допомагають сторонні люди.

Проте, факти – річ вперта. Зрештою, Гощанський районний суд Рівненської області, вивчивши всі подані матеріали та докази, виніс рішення,  яким позовну заяву клієнта про позбавлення батьківських прав задовольнив.

Примітно, що позбавлення особи батьківських прав не знімає з неї обов’язку утримувати дітей. Тому, судом також прийнято рішення про стягнення з жінки аліментів на дітей. Для обох хлопців будуть відкриті особові рахунки в Державному ощадному банку, куди щомісяця жінка перераховуватиме аліменти в розмірі по 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Посилання на рішення суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень https://reyestr.court.gov.ua/Review/99780223