назад

Виконавчий напис нотаріуса на суму більше 50 тис. гривень визнано таким, що не підлягає виконанню

12 березня 2020 наказом Мелітопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, начальника відділу «Василівське бюро правової допомоги» Валентина Лопухова В.А. було уповноважено на надання безоплатної вторинної правової допомоги клієнтці.
Суть спору полягала в наступному.
Клієнтка взяла кредит в одному з банків, який згодом було визнано банкрутом і ліквідовано, на суму 9 тис. гривень. Під час ліквідаційної процедури банк не приймав платежів від клієнтів. Після спливу трьох років, одна з фінансових компаній, викупивши у банку борги позичальників, зажадала від пані клієнтки сплати 50 тис. гривень по означеному кредиту, не надавши жодного обґрунтування означеної суми.
Оскільки вона відмовилась оплачувати необґрунтований борг, фінансова компанія звернулась до приватного нотаріусу за вчиненням виконавчого напису про стягнення з клієнтки означеної суми. В рамках виконання виконавчого напису, приватним виконавцем було відкрите виконавче провадження й звернуто стягнення на заробітну плату.
Не погоджуючись з величезним боргом, клієнтка звернулась за правовою допомогою до Василівського бюро правової допомоги.
Валентину Лопухову, шляхом подачі відповідного позову та здійсненням детального арифметичного аналізу складових суми боргу, періодів їх нарахування, вдалося довести безпідставність грошових вимог, зазначених у виконавчому написі. Зважаючи на те, що заробітна плата є єдиним джерелом для існування клієнтки, фахівець Бюро домігся в суді заборони вчинення виконавчих дій по стягненню грошових коштів з неї на період судового розгляду справи.
22 червня 2020 року Василівський районний суд Запорізької області ухвалив рішення, яким визнав означений виконавчий напис таким, що не підлягає виконанню. 07 серпня 2020 року означене рішення (справа № 311/1152/20) набрало законної сили.