назад

Виплата одноразової допомоги у розмірі 8 тисяч гривень: консультують юристи контактного центру системи БПД

За єдиним номером системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 юристи надають консультації та розяснення громадян з різних правових питань. Зокрема, за листопад 2020 року фахівці колцентру ум. Суми опрацювали 4797 дзвінків. Найбільше клієнтів цікавило адміністративне право, у тому числі дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень. А от в грудні чимало дзвінків стосувалися питання, як отримати 8000 гривень одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19. Тож надаємо роз’яснення з цього актуального питання.

Виплата одноразової матеріальної допомоги здійснюється на підставі заяви про надання одноразової матеріальної допомоги, поданої застрахованою особою у період до 21 грудня 2020 року включно. Заява формується та подається застрахованою особою, яку ідентифіковано шляхом використання кваліфікованого електронного підпису, електронної системи ідентифікації «Bank ID» чи іншого засобу ідентифікації особи, який дає можливість однозначно ідентифікувати заявника, в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг «Портал Дія», у тому числі з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

Для подання заяви з використанням мобільного додатка Дія застрахованій особі необхідно встановити мобільний додаток Дія на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, та пройти електронну автентифікацію. Застрахована особа заповнює заяву, яка формується програмними засобами Порталу Дія.

У заяві зазначається:

  • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи, її дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
  • адреса місця проживання;
  • підтвердження відповідності застрахованої особи критеріям, передбаченим частинами першою та другою статті 2 Закону, що здійснюється шляхом проставлення відповідної позначки заявником;
  • номер банківського рахунка для виплати одноразової матеріальної допомоги, відкритий на ім’я застрахованої особи, — за стандартом IBAN.

Заява вважається поданою у разі заповнення ідентифікованою особою всіх полів форми.