назад

Доручення № 487  від 13.06.2014 р.

кримінальне провадження № 12014210070000027 від 21.01.2014р.

Адвокат Книш Роман Васильович.

М. та П. обвинувачувались в тому, що вони незаконно збули наркотичні засоби у місця позбавлення волі за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.

Внаслідок професійних дій захисника – адвоката Книша Р. В. Гусятинський районний суд Тернопільської області вироком від 03.02.2015 року визнано невинними та виправдно М. та П. за  ч. 2 ст. 307 КК України з підстав недоведеності їх вини у вчиненні кримінального правопорушення.

Так, у вироку суд зазначив, що обвинувачений П. заперечував в суді те, що йому відомо, що в переданій ним для М. передачі з продуктами харчування знаходяться наркотичні засоби. Ні М. в телефонній розмові з ним, ні особа, яка передала передачу для М. про наркотичні засоби не повідомляли.

З показань свідків даних в суді видно, що про наявність серед продуктів харчування у передачі в колонію наркотичних засобів їм не було відомо.

Як встановив суд з протоколу огляду місця події при огляді було вилучено вісім кусочків таблеток білого кольору з маркуванням на них В 8, фіскальний чек магазину «Сільпо» на суму 39,11 грн., куски фольги, в які були завернуті таблетки, куски фольги, в які були завернуті таблетки. Однак зазначені куски фольги не містять відбитки пальців обвинуваченого П. і не можуть бути доказом обвинувачення.

Показання обвинуваченого П. про те, що він на прохання М. мінімізував вміст передачі з продуктами в колонію, зокрема про те, що він добавляв в ємності з шоколадними драже таких ще цукерок у зв’язку з чим і залишився відбиток пальця на внутрішній поверхні кришки ємності в судовому засіданні стороною обвинувачення не спростовано.

З показів свідків встановлено, що ємність з шоколадними драже була різною (від 0,2 л. до 0,5 л.) Згідно етикетки на одній з ємностей вміст шоколадного драже складає 0,198 грам.

Прокурором в судовому засіданні не надано доказів того, що «стандартне» наповнення згаданої ємності відповідає вазі, зазначеній на етикетці на цукерки. Тобто не проводилася слідча дія – слідчий експеримент, яким би можна було спростувати чи підтвердити показання П. про те, що він добавляв шоколадне драже з пакетів в ємності.

Факти спілкування по телефону між обвинуваченими М. та П. зі свідками не доводять і не свідчать про винуватість обвинувачених у збуті наркотичних засобів та передачі їх у місця позбавлення волі.

В судовому засіданні прокурор не посилався на наявність у нього будь-яких інших, крім наданих доказів, на підтвердження винуватості М. і П.