назад

Виправдувальний вирок Придніпровського районного суду м. Черкаси про обвинувачення громадянина України за ч.1 ст.263 ККУ (злочин проти громадської безпеки)

Адвокат Єременко Сергій ГригоровичАдвокат Єременко Сергій Григорович

Доручення № 023-0000896 від 07.07.2015 року

Провадження № 1-кп/711/175/15

Кваліфікація діяння: ч.1 ст.263 КК України (санкція статті передбачає максимальну міру покарання у вигляді позбавлення волі до 7 років).

На стадії досудового слідства громадянин К.К.М. обвинувачувався в тому, що вінна початку лютого 2015 року у вечірній час без передбаченого законом дозволу, придбав, а саме, знайшов у підвальному приміщенні будинку №17 в м. Черкаси паперовий згорток з 23-ма патронами до нарізної зброї, що є бойовими припасами, переніс їх до місця свого проживання. 19 лютого 2015 року обвинувачений, помістивши вказані патрони до пачки з-під сигарет, яку поклав до кишені куртки, вийшов з дому з метою перенесення патронів до підвального приміщення будинку № 17 та їх переховування. Після виходу на вулицю К.К.М. був затриманий працівниками міліції, які вилучили у нього сигаретну пачку з 23-ма патронами, які є боєприпасами до нарізної вогнепальної зброї.

Судовий розгляд здійснювався Придніпровськимрайонним судом м. Черкаси. Захисник Сергій Єременко, який діяв за дорученням Регіонального центру з надання БВПД у Черкаській області, ретельно проаналізувавши матеріали справи, висновок експерта, під час розгляду справи зумів переконати суд, що винаК.К.М.у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.263 КК України, не доведена, аргументуючи це тим, що проведена експертиза мала ряд порушень: працівники міліції не вказали, в якій упаковці перебували предмети до огляду, чи не порушена цілісність цієї упаковки, а також в яку упаковку вони потім були повторно поміщені. Самі предмети перед направленням на експертизу піддавались сумнівним маніпуляціям особою, яка неє спеціалістом, а саме розбирались на складові частини. Після проведення експертизи цілісність експертної упаковки була порушена і в ній знайдені предмети, які експертом не досліджувались. Тому не можливо визнати такі висновки експертизи, як доказ винуватості підзахисного. Фактичні обставини злочину, які прокурор вважає встановленими, нічим не доведені. Показаннями свідка та в результаті слідчого експерименту встановлено, що обвинувачений не міг за вказаних обставин потрапити до вказаного приміщення, так як воно тривалий час було закрите.

К.К.М. в судовому засіданні свою вину не визнав, пояснюючи суду, що він бойові патрони не придбав, не носив і не зберігав. .

Оскільки як досудовим слідством, так і прокурором не надано безспірних доказів причетності обвинуваченого до скоєння злочину передбаченого ч.1 ст. 263 КК України, суд прийшов до висновку, що К.К.М. слід визнати невинуватим та виправдати його через відсутність в діянні складу кримінального правопорушення.

Зазначений вирок в апеляційному порядку не оскаржувався.