назад

Доручення № 587 від 05.06.2015 року 

кримінальне провадження № 12015210010001198

Адвокат Яворівський Олександр Ярославович.

Адвокат, що співпрацює з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області домігся визнання судом невинуватості клієнта якому загрожувало позбавлення волі на строк до 6 років.

К. обвинувачувався в тому, що 07 травня 2015 року, близько 23 год. 30 хв. в м. Тернополі, відкрито, з корисливих мотивів, шляхом ривка з руки С., викрав сумку в матеріальними цінностями, чим завдав потерпілій матеріальну шкоду на загальну суму 1956 гривень (правова кваліфікація: ч. 2 ст. 186 КК – відкрите викрадення чужого майна – грабіж, вчинений повторно – тяжкий злочин, за який передбачено максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком на шість років).

В судовому засіданні обвинувачений К. вину у відкритому викраденні чужого майна (грабежу), не визнав, та по суті пред’явленого обвинувачення пояснив що він жодним чином не причетний до вчинення даного злочину, причини по яким потерпіла вказує саме на нього йому не відомі, вважає що потерпіла помилилася вказавши на його причетність до вчинення цього злочину.

Під час судового розгляду адвокатом Яворівським О. Я. доведено, що прокурором при здійсненні обвинувачення К. за ч.2 ст.186 КК України, в основу пред’явленого обвинувачення покладені виключно показання потерпілої С., які в тому числі деталізовані в протоколі проведення слідчого експерименту та протоколі пред’явлення особи для впізнання, а будь-яких інших доказів, які б поза розумним сумнівом доводили його винуватість стороною обвинувачення не надано.

Вироком Тернопільського міськрайонного суду від 18 квітня 2016 року  К. виправдано за недоведеністю вчинення ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України. При цьому суд вказав, що покази потерпілої С., в повній мірі суперечать показанням єдиного свідка сторони обвинувачення, яка заявила про непричетність обвинуваченого К. до вчинення зазначеного злочину, та показам самого обвинуваченого К., які відповідають показам зазначеного свідка.

Вирок не оскаржується.