назад

Вирішено питання розірвання шлюбу

У липні 2020 року до Свалявського бюро правової допомоги звернулася жителька Свалявського району з питанням розірвання шлюбу.

Мукачівським місцевим центром з надання БВПД було видано наказ про уповноваження заступника (в.о.) начальника Свалявського бюро правової допомоги Качура Віктора для представництва інтересів клієнта у справі щодо розірвання шлюбу.

Фахівець зустрівся з клієнтом, ознайомився з матеріалами справи, підготував та подав позов до Свалявського районного суду Закарпатської області з вимогою розірвати шлюб та стягнути судові витрати з відповідача.

Відповідно до ч.1 ст.110 СК України – позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя. Відповідно до ч.3, ч. 4 ст. 56 СК України – кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушування до збереження шлюбних відносин є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканність і може мати наслідки, встановлені законом.

Відповідно до ч.2 ст. 104 СК України – шлюб припиняється внаслідок його розірвання.

Відповідно до ч.3 ст. 105 СК України – шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст. 110 СК України.

Відповідно до ст. 112 СК України – суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Встановленим судом фактам відповідають сімейні правовідносини, які регулюються Конституцією України та Сімейним кодексом України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, яка, відповідно до вимог ч. 1 ст. 9 Конституції України, ратифікована Законом від 17.07.1997 року «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 Конвенції», і є частиною національного законодавства України.

Відповідно до ст. 51 Конституції України та ст. 24 СК України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі та сім`ї. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Статтею 5 Протоколу № 7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що кожен із подружжя у відносинах між собою і в їхніх відносинах зі своїми дітьми користується рівними правами та обов`язками цивільного характеру, що виникають зі вступу в шлюб, перебування в шлюбі та щодо його розірвання.

Ухвалою Свалявського районного суду Закарпатської області від 02.09.2020 року прийнято до розгляду позовну заяву, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін

7 жовтня 2020 року Свалявським районним судом Закарпатської області прийнято рішення, яким задоволено всі заявлені позовні вимоги у справі за реєстраційним номером  100/20.

.