назад

Визначення додаткового строку для прийняття спадщини

До Білоцерківського місцевого центру з надання БВПД звернувся пан Микола, який бажав в судовому порядку визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини. Батько пана Миколи помер ще в листопаді 2019 року.

Пан Микола є військовослужбовцем, що проходить службу у Вінницькій області, брав участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримання збройної агресії РФ в Донецькій і Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів.

Через те, що він з об’єктивних причин не міг полишити службу, а також через те, що після повернення до військової частини через карантинні обмеження не міг залишити розташування військової частини, пан Микола не встиг вчасно подати заяву про прийняття спадщини і подав її на три дні пізніше.

Нотаріусом було відмовлено у прийняті заяви, а також повідомлено, що його двоюрідній дядько подав заяву, яка нотаріусом прийнята.

Перебування пана Миколи на службі підтверджується відповідними наказами та довідками, він є спадкоємцем за законом першої черги спадкування, тому він вирішив звернутися до суду аби відстояти свої права.

Дядько, як з’ясувалось, мав іншу позицію та вважав, що Микола не має права на спадок, оскільки після завершення школи пішов на військову службу і в зону АТО, до батька не приїздив, за будинком не доглядав. Проте, така думка дядька Миколи не збігалась із свідченнями свідків, в тому числі сусідів.

Як діяв наш адвокат

Призначений центром адвокат, Ігор Неживок, відразу зайняв активну позицію по справі, були зібрані покази свідків, які свідчили про те, що відносини між батьком і сином були добрі, що син не мав змоги часто відвідувати батька через військову службу та перебування у зоні АТО, саме через ці поважні причини і пропустив строк прийняття спадщини.

Тривала відсутність сина, не часті візити до батька, зумовлені виконанням ним своїх службових обов’язків, які пов’язані з національною безпекою і обороною, і ніяк не можуть бути розтлумачені, як намір ухилятися від догляду за батьком похилого віку та допомогою йому.

Який маємо результат

Суд позовну заяву задовольнив та надав додатковий строк для прийняття спадщини.

Відтепер пан Микола отримає спадок, який  йому належить по праву.