назад

15 липня 2019 року до Свалявського бюро правової допомоги для отримання БВПД звернувся пан Юрій. Його звернення стосувалося визнання батьківства. На момент народження дітей клієнт не проживав в зареєстрованому шлюбі з матір’ю дітей, тому відомості про батька були записані з її слів, відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України.

Відповідно до частини другої статті 125 СК України, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається: за заявою матері та батька дитини; за рішенням суду.

Ч. 1 ст. 126 СК України передбачено, що походження дитини від батька визначається за заявою жінки чи чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може подана як до, так і після народження дитини до органу реєстрації актів цивільного стану.

Згідно з ч. 1, 2, 4 ст. 128 СК України за відсутності заяви, право на подання якої встановлено ст. 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до ЦПК України. Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України.

Відповідно до наказу Мукачівського МЦ з надання БВПД Юрію призначити безоплатну правову допомогу та призначили представником керівника Свалявського бюро правової допомоги Качура Віктора Вікторовича.

Після зустрічі з клієнтом було прийняте рішення про збір необхідних документів для підготовки та подачі позову до суду про визнання батьківства.

Відповідно до рішення Свалявського районного суду Закарпатської області від 13 травня 2021 року пан Юрій визнаний батьком двох малолітніх дітей. Рішення суду набрало законної сили 22 червня 2021 року.

https://reyestr.court.gov.ua/Review/97013441 – посилання на рішення суду.