назад

Визнання дій працівників державної виконавчої служби протиправними та скасування постанови про накладення штрафу

 

До Вишневського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин Б. щодо складення процесуальних документів та представництва його інтересів у суді по справі про визнання дій Києво-Святошинського районного відділу ДВС ГТУЮ у Київській області протиправними та скасування постанови про накладення штрафу.
Центром встановлено належність громадянина Б. до кола осіб, які є суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу, та призначено представника – адвоката Марковську Раїсу Миколаївну.

У адміністративному позові призначена адвокатка зазначила, що у Києво-Святошинському районному відділі ДВС ГТУЮ у Київській області перебуває виконавче провадження №Х з примусового виконання виконавчого листа про стягнення з гр. Б на користь гр. Н аліментів на утримання неповнолітньої доньки в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно до досягнення дитиною повноліття починаючи з 05.08.2015.
25.09.2019 державним виконавцем винесено постанову про накладення на гр. Б штрафу у розмірі 39264,56 грн., у зв`язку із наявністю заборгованості по сплаті аліментів у розмірі 78529,11 грн.
Гр. Б були пред`явлені копії квитанцій, що підтверджують, що він не ухилявся від сплати аліментів, однак державним виконавцем їх не було прийнято до уваги.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до статті 1 Закону України від 02.06.2016 №1404-VIII «Про виконавче провадження» (далі – Закон № 1404-VIII), виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) – сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Частиною першою статті 13 Закону №1404-VIII передбачено, що під час здійснення виконавчого провадження виконавець вчиняє виконавчі дії та приймає рішення шляхом винесення постанов, попереджень, внесення подань, складення актів та протоколів, надання доручень, розпоряджень, вимог, подання запитів, заяв, повідомлень або інших процесуальних документів у випадках, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно з частиною першою статті 18 Закону №1404-VIII виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Водночас держаний виконавець при винесенні постанови про накладення штрафу на гр. Б не вчинив дій, спрямованих на перевірку наявності заборгованості на момент її винесення, адже в тексті самої постанови вказано про наявність заборгованості станом на 31.07.2019.
Керуючись викладеним, адвокатка просила визнати протиправною та скасувати постанову Києво-Святошинського районного відділу ДВС ГТУЮ у Київській області про накладення штрафу.

Рішенням Київського окружного районного суду від 27.01.2020 адміністративний позов було задоволено в повному обсязі.

Права клієнта захищено!

За отриманням безоплатної правової допомоги громадяни можуть звертатися до Вишневського місцевого центру з надання БВПД, який знаходиться за адресою: м. Вишневе вул. Південна 5-Б, тел. (04598)-5-36-21.
Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).