назад

Визнання особи безвісно відсутньою

Чоловік пішов з дому і не повернувся. Пані Марія кілька місяців обдзвонювала знайомих та розпитувала односельчан. Подала заяву до поліції про зникнення чоловіка. Надіялася на його повернення. Після року пошуків та очікування звернулася до відділу «Верховинське бюро правової допомоги» Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, для визнання чоловіка безвісно відсутнім.

 Клієнтка повідомила, що з дня зникнення не бачила свого чоловіка, ніяких звісток не отримувала. Про його місце знаходження їй нічого не відомо, його пошуки результатів не дали.

Представництво інтересів клієнтки у суді та складання документів процесуального характеру здійснювала начальник відділу «Верховинське бюро правової допомоги» Коломийського місцевого центру з надання БВПД – Кікінчук Ірина Юріївна.

Юристка зібрала всі необхідні документи та підготувала позовну заяву до суду, про визнання особи безвісно відсутнім.

Суд заслухав заявницю, покази свідків, повно і всебічно з’ясував обставини, на які посилалася юристка, дослідив надані докази у справі та прийшов до висновку про задоволення позовних вимог.

Довідково

Згідно зі ст. 43 Цивільного кодексу України фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року у місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.

За вимогами ст. 305-309 Цивільного кодексу України, виникнення справ про визнання громадян безвісно відсутніми зумовлені необхідністю захисту майнових прав громадян, інтересів осіб, які мають певні правовідносини з особою, тривала відсутність якої позбавляє їх можливості користуватись своїми правами.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: https://reyestr.court.gov.ua/Review/100310691