назад

Як отримати інформацію про вільну земельну ділянку: консультують юристи системи БПД Сумщини

У зв’язку із запровадженням земельної реформи у багатьох громадян виникає питання: «Як отримати інформацію про вільну земельну ділянку?». У цьому випадку існує декілька способів. Перший спосіб – це самостійно перевірити інформацію, використовуючи мережу інтернет на офіційному сайті Публічної кадастрової карти.

На кадастровій карті можна побачити:

– графічне місце розташування земельної ділянки;

– кадастровий номер;

– форму власності;

– цільове призначення;

– площу.

З відомостями, які містяться в Кадастровій карті, може ознайомитися будь-яка особа, що має доступ до мережі Інтернет, але інформація щодо власника земельної ділянки не відображається.

Інформація про власників та користувачів земельних ділянок по всій території України також є доступною. Для її отримання заявнику також необхідно зайти на сайт Кадастрової карти, ввести кадастровий номер земельної ділянки, у формі відомостей вибрати «Інформація про право власності та речові права» та ідентифікуватися. Після цього інформаційна система автоматично опрацьовує запит та надає відомості про права власності на землю та дату їх набуття. Така інформація також надається безоплатно.

Також інформацію про вільну земельну ділянку можна отримати шляхом надсилання запиту про надання доступу до публічної інформації до місцевого управління з питань містобудування та архітектури місцевої держадміністрації та/або до місцевого територіального органу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. Якщо особі відмовляють у наданні інформації про вільні земельні ділянки, то таку відмову слід оскаржити. Порядок оскарження рішень дій чи бездіяльності розпорядників інформації регулюється нормами Кодексу адміністративного судочинства України та вирішується в судовому порядку.