назад

Як отримати субсидію в новому опалювальному сезоні?

З початком осені розпочинається новий опалювальний сезон, а разом з ним сезон отримання  субсидій. Розповідаємо як отримати субсидію в новому опалювальному сезоні.

Громадяни, які в минулому опалювальному сезоні отримували субсидію вона призначатиметься автоматично. Необхідно повторно звертатися, у разі якщо в домогосподарстві відбулися зміни (наприклад хтось виписався), або субсидія нараховувалась за рішенням комісії. З січня 2021 року рішення про призначення субсидії приймає управління соціального захисту населення, якщо особа отримує субсидію за рішення комісії необхідно повторити процедуру.

Хто має право на субсидію

Пунктом 4 Положення про порядок призначення житлових субсидій (далі Положення)  визначено, що всі громадини так і не громадяни, які проживають в приміщеннях (квартирах або будинках)  та мають право на отримання житлових субсидій.

Однак є й випадки, через які субсидія не призначається

  • Якщо у власності є два житлових приміщення, крім житла, яке розташоване у сільській місцевості, або на тимчасово окупованій території.
  • Якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартир, та 230 кв. метрів для будинків.
  • Якщо є у власності новий автомобіль до 5 років або 2 автомобілі й найстаршому до 15 років.
  • Якщо особа заплатила за будь-що сумою понад 50 тисяч гривень за перше півріччя цього року (крім медичних, житлово-комунальних та освітніх послуг та квартири чи будинку, якщо не минуло шість місяців з продажу попередньої)
  • Якщо є депозитний рахунок, на якому більше ніж 100 тисяч гривень
  • Якщо є працездатні члени сім’ї, але вони не навчаються, не працюють, не надають будь-які інші соціальні послуги, не стоять на обліку в центрі зайнятості. (окрім осіб, які не працювали пів року або хоча б один місяць стояли в центрі зайнятості, отримували пенсію, або інший вид допомоги.

Як отримати субсидію

Звернутись до органу соціального захисту населення за місцем проживання з наступним переліком документів

Зверніть увагу! Заяви з відповідними документами приймаються органом соціального захисту населення  лише у разі надіслання їх на папері поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики), або через ЦНАП.

Строк розгляду зазначених документів складає 10 календарних днів.

Інформацію щодо призначення субсидій можна дізнатися в Єдиному державному реєстрі отримувачів житлових субсидій, https://subsidii.ioc.gov.ua.

Консультацію підготувала, Децька Дар’я, заступник начальника відділу комунікацій та правопросвітництва в Донецькій області.