назад

Як повернути частину грошей, витрачених на оплату навчання

До Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги зателефонувала жінка, щоб отримати роз’яснення щодо податкової знижки на навчання. Жінка розповіла, що неодноразово чула від колег, як вони користуються правом на податкову знижку, тому хотіла б дізнатися, чи може її син-студент повернути частину сплачених за навчання коштів.

За словами клієнтки, її син заочно навчається на 3 курсі університету та офіційно працевлаштований вже 3-й рік, проте жодного разу не відшкодовував кошти, витрачені на оплату навчання.  Тож жінка запитувала, чи може він отримати податкову знижку за всі 3 роки навчання.

«Відповідно до статті 166 Податкового кодексу України син заявниці має право на податкову знижку. У зазначеній ситуації він може оформити її самостійно, оскільки має офіційний заробіток, з якого сплачує податки. Розмір податкової знижки складає  18% від вартості навчання», – пояснює юристка місцевого центру Ганна Петрик.

Для отримання знижки юнакові необхідно подати до Державної фіскальної служби за місцем реєстрації  пакет документів, а саме: паспорт, ІПН (ідентифікаційний код), декларацію про майновий стан і доходи, довідку про заробітну плату (за формою № 3), копію договору з навчальним закладом, копії квитанцій (чеків, платіжних доручень), які свідчать про сплату за навчання, заяву із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.

Важливо, що оформити знижку можна до 31 грудня року, наступного за звітним. Тобто у 2020 році слід подавати документи за 2019 рік. Отже син клієнтки зможе повернути собі частину грошей лише за один рік (2019), а не за три, як хотіла його мати.