назад

Як скористатись податковою знижкою на навчання – роз’яснюють юристи БПД Львівщини

Податкова знижка – це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого особою податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з оплатою нею послуг навчання, – консультують юристи Буського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Право на отримання податкової знижки мають громадян України, які оплачують навчання у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти за себе або члена їх сім’ї 1-го ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені).

Оформленням податкової знижки краще займатися тому з батьків, хто офіційно працює і отримує найбільшу зарплату, оскільки розмір соціальної пільги безпосередньо залежить від суми сплачених податків, але разом з цим не може перевищувати 18%.

Варто зауважити, що приватним підприємцям податкова знижка не надається.

Після внесення змін до Податкового кодексу України, ініційованих Мін’юстом в рамках проекту #ЧужихДітейНеБуває, цільова аудиторія осіб, які мають право на податкову знижку, значно розширилась. Тепер цим правом можуть скористатися і ті, хто сплачує кошти за своїх дітей у закладах дошкільної або позашкільної освіти. Йдеться про дитячі садки, спортивні та музичні школи. Важливо, що повернути гроші можна й за додаткові заняття. Єдиний момент: приватні заклади, до яких ваша дитина ходить на гуртки, повинні мати відповідну акредитацію від Міносвіти.

Крім того, слід пам’ятати, що витрати на навчання за кордоном в розрахунок податкової знижки не включаються. Не відшкодовуються також додаткові курси чи навчання на військовій кафедрі.

Як отримати податкову знижку?

Щоб повернути собі гроші, потрібно надати пакет документів:

• копія паспорта;
• копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру;
• довідка про доходи за формою №3;
• копія договору із закладом освіти;
• копії квитанцій (чеків, платіжних доручень) про оплату навчання;
• оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);
• податкова декларацію про майновий стан і доходи;
• заява, у якій зазначено реквізити рахунку для перерахування відшкодування.

Граничний термін подання декларації для реалізації права на податкову знижку за 2019 рік – 31 грудня 2020 року.