назад

Як система БПД допомогла скасувати незаконно нарахований банком борг – історія з життя клієнта

В житті не рідко виникають ситуації коли родині, або одинокій людині терміново потрібні кошти. Потреби можуть бути різні: на лікування, навчання, завершення ремонту, вкрай необхідні покупки та інше. І якщо позичити немає в кого, то доводиться звертатись до банку. На перший погляд банківські установи пропонують досить привабливі і зрозумілі умови, але зазвичай найважливіше криється в дрібницях. Славнозвісний «дрібний шрифт» і призвів до зростання боргу клієнта Кременецького місцевого центру з 500 до понад 20 000 гривень.

У 2010 році пан Кирило уклав кредитний договір, згідно з умовами якого отримав можливість розпоряджатись 2 000 гривень. Кредитна картка, за умовами банку, видавалась шляхом підписання анкети-заяви про приєднання до Умов та Правил надання банківських послуг. Отримавши картку, чоловік декілька раз нею скористався, використавши лише 500 грн. кредитних коштів. У 2020 році банк подає позов про стягнення з більше ніж 20 000 грн., обґрунтовуючи вимоги невиконанням договору кредиту.

Доводила безпідставність позовних вимог адвокат Ірина Сідорова, яку призначив місцевий центр. Основним аргументом банку було те, що пан Кирило підписав анкету-заяву про приєднання до Умов та Правил надання банківських послуг. Однак, Умови та Правила знаходяться на сайті банку. І в свою чергу, банк не надав достатніх доказів щодо ознайомлення та погодження з ними клієнта та наявності на момент отримання кредиту умов, на які він посилається у позовній заяві.

Адвокат довела, що фактично не було досягнуто згоди щодо основних умов договору, зокрема щодо сплати відсотків за користування кредитними коштами. А тому за таким договором не настають правові наслідки передбачені законом у зв’язку із порушеннями його умов. Як наслідок Кременецьким районним судом у позові банку було відмовлено повністю.

Тому, укладаючи кредитні договори або виготовляючи кредитні картки необхідно бути надзвичайно уважним та терплячим при вивченні умов отримання кредитних коштів.

Читати договір потрібно повільно, вкрай уважно і задовго перед його підписанням. Для такого вивчення можна попросити у банківських співробітників спеціальний шаблон договору. Потенційному позичальникові бажано ознайомиться з шаблоном кредитного договору і з’ясувати відповіді на всі питання, що його цікавлять за договором ще до подачі документів на розгляд та прийняття рішення банком про надання кредиту. Це може вберегти від неочікуваних проблем із банком, як це відбулося з нашим клієнтом.