назад

Як убезпечити себе від шахрайства з банківськими картами?

Про найбільш розповсюджені види шахрайства з банківськими платіжними  картами, а також те, як не втрапити на гачок злочинців, дізналися слухачі Українського радіо.Херсон від заступниці директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко у черговому випуску щотижневої передачі «Право знати».

Завантажити аудіозапис радіоефіру

Телефонні дзвінки з метою дізнатися персональні дані, реквізити банківських карток, CVV – код, паролі тощо. Всі ці дані є ключем для шахраїв до отримання грошових коштів з платіжних карт. Як правило, шахраї представляються банківськими співробітниками. Але працівники банківських установ ніколи не запитують вищевказану інформацію Уся необхідна для роботи з клієнтами інформація у них є.

  • Тому ніколи не відповідайте на запитання невідомих, кидайте слухавку, блокуйте номери їх телефонів.У жодному випадку не слід розголошувати реквізити платіжних карток (термін дії, код CVС2/CVV2, ПІН-код) та персональні дані, а також логін/пароль для входу у WEB-банкінг, одноразові паролі для проведення додаткової автентифікації тощо.

Зміна SIM-карти для отримання доступу до онлайн-банкінгу. Шахраї телефонують з повідомленням, що SIM-карта заблокована та вимагають інформацію про останні 2-5 контактів з неї, щоб ніби розблокувати її. Але насправді їм цієї інформації достатньо, щоб отримати доступ до онлайн-банкінгу, прив’язатися до вашої платіжної карти та здійснити незаконні операції, а саме, заволодіти коштами з неї.

  • Ніколи не повідомляйте вказані дані. Зверніться до представництва мобільного оператора з метою встановлення послуги неможливості зміни сім-карти без особистого звернення до представництва.

Здійснення платежів онлайн (наприклад, за покупки товару) через незахищені сайти. Адреса веб-сайту, який має захищений сучасний протокол шифрування, починається з п’яти англійських літер: HTTPS. Якщо адреса починається лише з 4 літер: HTTP, вводити на такому сайті реквізити своїх платіжної картки небезпечно, так як може бути витік інформації.

  • Здійснюйте платіжні операції лише на захищених веб-сайтах.

Фіктивне опитування у соцмережах з розіграшом призів. Цей вид шахрайства з’явився близько року назад. У різних групах у соцмережах користувачам почали приходити повідомлення ніби від банку з виграшом ними великої суми коштів. У свою чергу люди повинні надати у відповідь на повідомлення інформацію (номер карти, персональні дані, пароль, який потім  приходив на телефонний номер) про платіжну картку для отримання «виграшу».  Після отримання вказаних даних шахраї просто знімали кошти з карток.

  • Жодних персональних даних не розголошуйте, намагайтеся оминати усілякого роду опитувальники з розіграшами у соцмережах.

Використання незахищеної мережі WI-FI та інтернету через комп’ютери у громадських місцях. Не слід робити покупки або оплачувати комунальні послуги, заходити до онлайн-банкінгу через мережу Wi-Fi в публічних місцях  або використовувати інтернет через комп’ютери в публічних місцях. Шахраї, які також мають до них доступ, можуть заволодіти вашими персональними даними та скористатися ними з метою викрадення ваших коштів онлайн.

  • Не використовуйте незахищену мережуWIFI та інтернет через комп’ютери у громадських місцях для здійснення онлайн-платежів.

Памятайте, якщо ви стали жертвою шахрайства з банківською картою – невідкладно звертайтеся до поліції – 102.

Якщо потребуєте правової консультації – телефонуйте Єдиного контакт-центру 0 800 213 103 (цілодобово, безкоштовно в межах України).