назад

Які пільги має вдова ветерана Збройних Сил України

Помер мій чоловік – пенсіонер Збройних Сил. Він мав 50 % пільгу на оплату комунальних послуг. Чи можу я як удова розраховувати на пільгу щодо оплати «комуналки»? Якщо так, то в якому розмірі, і що маю робити, щоб її оформити? Чи обов’язково маю робити це особисто, чи це може оформити мій син? Мені 82 роки, і здоров’я не дозволяє ходити інстанціями.

Відповідає Уляна Кудрик, начальниця Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Основні засади державної політики щодо соціального захисту громадян, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, гарантії, які забезпечують їм гідне життя, активну діяльність, шану та повагу в суспільстві, визначає Закон України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист».

Статтею 6 цього Закону передбачено, що ветеранам військової служби надаються пільги, а саме: 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирної плати) та плати за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична, теплова енергія та інші послуги).

При цьому у ст. 7 згаданого Закону зазначається, що вдови (вдівці) померлих ветеранів військової служби та члени їх сімей, які перебувають на їх утриманні, користуються пільгами, передбаченими пунктами 6–9 ст. 6 цього Закону.

Тобто вдова ветерана військової служби має право на пільги з оплати комунальних послуг відповідно до положень ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» у тому розмірі, що був визначений чоловікові.

Слід зазначити, що робота із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України здійснюється військовими комісаріатами. Тому для отримання довідки необхідно звернутися до військового комісаріату за місцем реєстрації із заявою про надання довідки для отримання пільг при оплаті комунальних послуг як вдові ветерана військової служби.

Стосовно запитання щодо можливості оформлення усіх необхідних документів для отримання пільг Вашим сином, слід зазначити, що Вам потрібно скласти на нього довіреність. У разі оформлення довіреності заяву та всі інші документи на оформлення пільги подасть Ваш син, пред’явивши довіреність і оригінал паспорта.