назад

Помилка в атестаті стала на заваді виходу на пенсію

Юристка Красилівського бюро правової допомоги, яке є відділом Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, довела в суді, що, попри помилку в імені по батькові, атестат про закінчення училища належить її клієнтові. Відтак він зміг оформити пенсію за віком.

Чоловік звернувся до управління Пенсійного фонду в Красилівському районі, щоб оформити пенсію за віком. Однак через помилку в імені по батькові, яка закралася в атестат про закінчення технічного училища, йому відмовили. У відмові вказали, що по батькові клієнта не збігається з його паспортними даними, а це є підставою незарахування до страхового стажу періоду навчання в училищі.

З надією довести, що атестат, попри розбіжність, справді належить йому, клієнт прийшов до Красилівського бюро правової допомоги. Там його вислухали і взялися допомагати. Заступниця начальника бюро Тетяна Мельничук зібрала докази на підтвердження належності клієнтові атестата й підготувала документи до суду.

«У заяві я зазначила, що по батькові клієнта утворене від розмовно-застарілого імені. Крім того, надала довідку Красилівського районного трудового архіву про те, що Красилівське технічне училище, яке видало атестат, ліквідовано та не має правонаступників, а тому нема можливості внести до атестата відповідні виправлення», – розповіла юристка.

Взявши до уваги всі обставини справи, підтверджені необхідними доказами, Красилівський районний суд Хмельницької області встановив факт належності клієнту документа про закінчення технічного училища. Завдяки такому рішенню клієнт бюро зміг вийти на заслужений відпочинок.

Рішення у справі №677/1703/20 набрало законної сили.

Коментує юристка Красилівського бюро правової допомоги Тетяни Мельничук:

Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжна. Водночас відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі до 01 січня 2004 року. Зазначений стаж роботи прирівнюється до страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію.