назад

Юрист Борзнянського бюро допоміг жінці відновити втрачене судове провадження 25-річної давності та вдруге одружитися

 

«Коханню кожен вік підвладний!»  – ці слова класика часто повторюють у народі, однак бувають випадки, коли офіційно зареєструвати шлюб неможливо через втрату документів по цивільній справи  про розірвання попереднього шлюбу.

Так сталося , що пані Тетяна рано одружилася, але життя не склалося, тому у 1995 році, коли їй було 23 роки,  Жовтневим районним судом м.Луганська  винесено рішення,  котрим шлюб було розірвано. Однак , окрім незавіреної належним чином  копії  рішення  суду інших документів у жінки не збереглось.   Згодом  вона  переїхала до родичів у Борзнянський район,  де почала нове життя та зустріла  чоловіка, з яким хоче офіційно  прожити решту життя.  Для цього необхідно  підтвердити  факт розлучення.

За дорученням центру захист прав клієнтки  здійснював головний спеціаліст Борзнянського бюро правової допомоги Віталій Дорошенко, який ознайомився із матеріалами справи , підготував позовну заяву  про відновлення втраченого судового провадження.

Коментуючи  справу,  Віталій Дорошенко зазначив,  що порядок відновлення судового провадження, втраченого у зв’язку з припиненням діяльності судів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим (АР Крим) та окремих районах Донецької та Луганської областей, а також у зв’язку з проведенням антитерористичної операції (АТО), окрім положень ЦПК України, регламентується спеціальним законодавством.

Як з’ясувалося , через проведення  на території міста Луганська антитерористичної операції, справи підсудні Жовтневому районному суду, юридично були передані Троїцькому районному суду Луганської області.

У відповіді керівника апарату Троїцького районного суду Луганської області, наданої на запит щодо надання процесуальних документів, зазначено, що дана  цивільна справа до архіву Троїцького районного суду Луганської області в паперовому вигляді не передавалась.

Також була проведена перевірка наявності процесуальних документів у  Єдиному державному реєстрі судових рішень, за наслідками якої встановлено,що реєстр не містить процесуальних документів по вказаній справі.

За таких обставин суд прийшов  до висновку, що копія рішення Жовтневого районного суду м.Луганська від 19.05.1995, надана заявницею  є належним та достатнім для часткового відновлення втраченого судового провадження. Заяву про відновлення втраченого судового провадження у справі № 1209/1995 про розірвання шлюбу – задовольнити.