назад

Юрист допоміг клієнту скасувати виконавчий напис нотаріуса

До Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся пан Анатолій, який має ІІІ групу з інвалідності зі зверненням про скасування виконавчого напису нотаріуса. Клієнт підпав під категорію для надання безоплатної вторинної правової допомоги відповідно до ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».

Центром було прийняте рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та призначено юриста Олексія Кірносова.

Зібравши всі необхідні докази та обговоривши всі питання у відповідній справі, була підготовлена позовна заява про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню. Також були подані клопотання про витребування доказів та заява про забезпечення позову. У судовому засіданні Олексій Кірносов захищав інтереси клієнта за довіреністю, адже у зв’язку зі станом здоров’я чоловік не міг з’явитися на судове засідання.

Рішенням суду позов клієнта було задоволено повністю. Визнано виконавчий напис, вчинений приватним нотаріусом, таким, що не підлягає виконанню. Стягнуто з відповідача на користь клієнта судовий збір.

Коментар юриста Володимир-Волинського місцевого центру з надання БВПД Олексія Кірносова:

Що таке виконавчий напис?
Виконавчий напис — це розпорядження нотаріуса про примусове стягнення з боржника на користь кредитора грошових сум або передачі чи повернення майна кредитору, здійснене на документах, які підтверджують зобов’язання боржника.

Підстави для скасування виконавчого напису
Однією з обов`язкових умов вчинення виконавчого напису є безспірність заборгованості, яку повинен перевірити нотаріус. Також при вчиненні виконавчого напису враховується недотримання строків позовної давності, які в загальному становлять 3 роки, а в деяких випадках 1 рік.