назад

Юрист Хустського місцевого центру допоміг відстояти право малолітньої дитини на отримання аліментів від батька

У вересні 2020 року до Хустського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася громадянка М. з приводу надання їй правової допомоги з питання стягнення аліментів з гр.М. на утримання малолітньої дитини .

В результаті звернення вищезазначеної громадянки, працівником місцевого центру надано належну безоплатну первинну та вторинну правову допомогу,  підготовлено та подано до Хустського районного суду відповідну позовну заяву щодо стягнення аліментів на утримання малолітньої доньки, мотивами якої було зазначено те, що після розлучення дитина знаходиться на повному утриманні і вихованні клієнтки центру.

Водночас, при підготовці позовної заяви юрист керувався вимогами статті 180 Сімейного кодексу України, відповідно до якої батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Разом з цим, підставами слугувала також ч.1 ст.8 Закону України «Про охорону дитинства», кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку та ч.7, 8 ст.7 Сімейного кодексу України, якими передбачено, що під час вирішення будь-яких питань щодо дітей суд повинен виходити з найкращого забезпечення інтересів дітей. Частинами 1, 2 ст.27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789-XII від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року передбачено, що держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

В результаті проведення належного захисту прав та інтересів клієнта місцевого центру її представником, Хустським районним судом , судом було задоволено позовні вимоги  у повному обсязі.
Посилання на справу в реєстрі – https://reyestr.court.gov.ua/Review/94849094

Номер справи : 309/146/21.