назад

Юрист Хустського місцевого центру захистив у суді право малолітніх дітей на гідні умови життя

У серпні 2020 року до Хустського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся гр. Ф. з приводу надання йому правової допомоги по питанню розірвання шлюбу з дружиною та визначення місця проживання 2-х малолітніх дітей 03.01.2014 року народження  та 02.02.2016 року народження, разом з ним у зв’язку із тим, шо колишня дружина, мати дітей не бере жодної участі у житті та  вихованні дітей, упродовж майже трьох років взагалі не з’являлася за місцем проживання дітей.

У результаті звернення працівником місцевого центру вивчив суть справи та надав належну безоплатну первинну та вторинну правову допомогу. Юрист підготував та подав до Хустського районного суду відповідну позовну заяву щодо розірвання шлюбу із колишньою дружиною та визначення місця проживання малолітніх дітей з метою належного виховання та забезпечення їм гідних умов життя.

Водночас, при підготовці позовної заяви працівник місцевого центру керувався вимогами Відповідно до вимог ст. ст. 105, 110, 160 Сімейного кодексу України, а також, підставою для написання слугувала Конвенція ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789-XII від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року передбачено, що держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини. Внаслідок належного захисту прав та інтересів клієнтів, Хустським районним судом , судом було задоволено позовні вимоги Клієнтів у повному обсязі.
Посилання на справу в реєстрі – https://reyestr.court.gov.ua/Review/95988551;