назад

Юрист системи БПД допоміг жінці отримати житлову субсидію

Доволі поширеною є ситуація, коли власники будинку або квартири стикаються з проблемою зняття з реєстрації члена сім’ї або іншої особи, які тривалий час не проживають в ньому та добровільно відмовляються звернутися до Центру з надання адміністративних послуг для зняття з реєстрації місця проживання або взагалі – їх місце проживання невідомо. В таких випадках єдиний шлях вирішення проблеми – звернення до суду» – зазначає юрист Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Кирило Дювенжи.

Про це історія клієнтки Одеського місцевого центру з надання БВПД.
Жінка була головним квартиронаймачем, в квартирі якої вже багато років зареєстровані її син з невісткою та онуком. Останні більше 14 років проживають за кордоном. Жінка самостійно сплачує житлово-комунальні послуги, але через те, що там прописані інші члени сім’ї, вона не може отримати житлову субсидію.

Увага! Згідно з ч.1 ст. 71 Житлового кодексу Української РСР, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Згідно ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання», зняття з реєстрації місця проживання особи може бути здійснено на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права користування житловим приміщенням.

Для надання безоплатної вторинної правової допомоги клієнтці було уповноважено головного спеціаліста відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Одеського місцевого центру з надання БВПД Кирило Дювенжи. Юрист підготував позовну заяву про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням.

До позовної заяви юристом було надано наступні докази: копію тимчасової посвідки на постійне проживання, копії актів про не проживання, які підписані сусідами та затверджені житлово-експлуатаційною організацією, копію ордера на вселення, копію виписки з домової книги про склад сім’ї та реєстрацію, копію свідоцтва про народження онука.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, оскільки члени сім’ї не проживають більше 6 місяців, є усі підстави для визнання їх такими, що втратили право користування житловим приміщенням, задовольнивши позовні вимоги Клієнтки.

З рішенням суду можна ознайомитися за посиланням:
https://reyestr.court.gov.ua/Review/92108339