назад

Юрист системи БПД Миколаївщини допоміг клієнтці захистити свої права у суді та отримати обмежувальний припис відносно кривдника

Захист прав осіб, які зазнають домашнього насильства є пріоритетним для юристів системи БПД, такі справи розглядаються у терміновому порядку, адже найменше зволікання може коштували життя та здоров’я постраждалих. Як приклад, кейс начальника відділу правопросвітництва та надання БВПД Вознесенського МЦ з надання БВПД Олексія Усікова, який допоміг домогтися обмежувального припису для кривдника.

До місцевого центру звернулася жінка, яка разом з трьома неповнолітніми дітьми потерпала від насильства зі сторони свого чоловіка. Як розповіла клієнтка, її чоловік вживав спиртні напої та наркотичні засоби, у зв`язку з чим притягувався до кримінальної та адміністративної відповідальності. Ці шкідливі звички чоловіка формували його поведінку, яка мала все більш агресивний, зухвалий характер, супроводжувалась погрозами їй та дітям фізичною розправою та вона з дітьми були об`єктами психологічного насилля з боку чоловіка. Напередодні в телефонній розмові чоловік погрожував позбавити її з дітьми життя у випадку повернення додому, через що вона побоюючись за власну безпеку та безпеку дітей звернулась до органів поліції з метою захисту, що мало наслідком прийняття рішення покинути будинок та здійснювати пошук іншого місця перебування з метою уникнення переслідування чоловіка.

Ця історія вимагала невідкладних дій, відтак менш ніж за годину після звернення, поки йшло оформлення клієнта та видача наказів на надання правової допомоги, Олексієм Усіковим була складена до суду заява про видачу обмежувального припису. За результатом розгляду справи суд заяву задовольнив та видав обмежувальний припис на максимальний термін у 6 місяців, яким заборонив кривднику перебувати за адресою проживання жінки та у будь-який спосіб контактувати з нею.