назад

Юрист системи БПД Сумщини допоміг незаконно звільненому учаснику бойових дій поновитися на роботі та отримати понад 130 тисяч грн

До Сумського місцевого центру з надання БВПД часто звертаються особи, котрі є учасниками бойових дій внаслідок збройної агресії РФ, права яких порушуються саме під час перебування на захисті батьківщини. Такі люди є вкрай незахищеними, адже рішення, що приймаються не на їхню користь, мають певні строки на оскарження, і, як це нерідко буває, такі строки пропускаються саме через необізнаність про прийняте негативне рішення. У подібну ситуацію потрапив і клієнт Сумського місцевого центру з надання БВПД.

Чоловік розповів, що він тривалий час працював в м. Суми на постійній роботі, однак у 2016 році його було мобілізовано відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а в подальшому він уклав контракт на проходження військової служби.

Прибувши в розташування частини, що знаходиться в м. Суми у листопаді 2019 року, він звернувся до свого роботодавця з питанням про виплату заробітної плати. Однак роботодавець повідомив, що його було звільнено з роботи у 2016 році у зв’язку з призовом на військову службу.

Розуміючи те, що жодних виплат, що йому гарантує держава у вигляді продовження нарахування та виплати заробітної плати, він фактично зневірився, адже, до всього іншого, чоловік потребував значної суми коштів для допомоги родині. Однак, під час розмови зі своїми товаришами «по зброї», йому повідомили про можливість звернення до Сумського місцевого центру з надання БВПД, що й зробив громадянин.

Заступник начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Роман Єременко досконально вивчив матеріали даної ситуації та підготував відповідну позовну заяву до суду. Незважаючи на те, що особа дізналася про своє звільнення у листопаді 2019 року, а звернення до центру відбулося лише наприкінці грудня 2019 року (при цьому строк на оскарження наказу про звільнення становить лише тридцять днів), завдяки правильності підготовки заяви юриста та чітко представленої позиції у судовому процесі, застосування зазначених строків довелося уникнути.

За результатами розгляду справи порушені права клієнта вдалося захистити: поновити його на роботі та отримати значну винагороду (понад 130 тисяч грн) у вигляді виплати заробітної плати за майже чотири роки. Апеляційна скарга в даній справі не надходила, а тому завдяки правильному формулюванню позовних вимог та швидкому поданню позову до суду вже через декілька місяців клієнт на підставі рішення суду мав змогу отримати законно зароблені кошти та мати безперервний трудовий стаж.

Довідково: номер справи у Єдиному державному реєстрі судових рішень 592/1606/20

Коментує юрист Сумського місцевого центру з надання БВПД Роман Єременко:

Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їхнього страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

За працівниками, призваними на військову службу, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України.

У разі безпідставного звільнення строк на оскарження наказу становить лише 30 днів.

Справи, що виникають з трудових правовідносин, розглядає районний, районний у місті, міськрайонний або міський суд за місцем проживання (реєстрації) відповідача. Однак позов також можу бути пред’явлений за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.