назад

Юрист центру вже вдруге допоміг учаснику бойових дій стягнути з військової частини середній заробіток фінансову компенсацію

У травні 2020 року до Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги повторно звернувся учасник бойових дій на Сході України. Адже місцевий центр уже допоміг цьому громадянину стягнути із військової частини компенсацію за невикористану додаткову відпустку учасника бойових дій. Цього разу він звернувся з питання щодо стягнення середнього заробітку за несвоєчасний розрахунок при звільненні.

Ужгородським місцевим центром з надання БВПД було видано наказ про уповноваження Петра Крона для представництва інтересів клієнта у справі щодо стягнення середнього заробітку за несвоєчасний розрахунок при звільненні.

Фахівець зустрівся з клієнтом, ознайомився із матеріалами справи, підготував та подав позов до Закарпатського окружного адміністративного суду з вимогою зобов`язати нарахувати та виплатити військову частину на користь позивача середній заробіток за несвоєчасний розрахунок при звільненні (невиплата компенсації за всі дні невикористаної відпустки) за півтори року за всі дні затримки у виплаті у розмірі більше 200 тисяч гривень.

Фахівець аргументував, що на момент звільнення зі служби військовику не була виплачена грошова компенсація за невикористані дні щорічної додаткової відпустки учаснику бойових дій.

Відповідальність за затримку розрахунку при звільненні встановлена статтею 117 кодексу законів про працю України, згідно з якою в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього ж Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за час затримки по день фактичного розрахунку.

При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника.

28 жовтня 2020 року суд задовольнив позовні вимоги частково, зобов`язав військову частину нарахувати та виплатити учаснику бойових дій середній заробіток за час затримки повного розрахунку при звільненні у розмірі близько 20 тисяч гривень

 

№ 260/1872/20