назад

Юристка Білопільського бюро допомогла клієнтці вирішити питання спадщини без судової «тяганини»

Доволі частими є випадки, коли людина не може скористатися своїм правом власності на спадщину через відсутність правовстановлюючих документів. Так, до Білопільського бюро правової допомоги звернулася пані Ольга та розповіла, що  у м. Ворожба Білопільського району є квартира, яка належала її батькам в рівних частках. Після смерті її батька частину квартири успадкувала її мати, що посвідчується свідоцтвом про право на спадщину за законом. А от після смерті своєї матері пані Ольга не змогла без перешкод успадкувати дане майно.

У травні 2019 року клієнтка звернулася до приватного нотаріуса із заявою про заведення спадкової справи та видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті матері на квартиру. Проте їй було відмовлено у видачі даного свідоцтва у зв’язку із ненаданням заявником документів, які б підтверджували право власності на спадкове майно, оскільки відсутнє свідоцтво на право власності на другу частину квартири. Про це зазначав приватний нотаріус у своїй постанові про відмову у вчиненні нотаріальних дій.

Сама клієнтка не розуміла, що їй робити далі, оскільки нотаріус не пояснила її подальші дії, ніхто зі знайомих не зміг нічого порекомендувати, тому з останньою надією на допомогу вона звернулася до Бюро для вирішення своєї ситуації через суд. Цією справою зайнялася фахівчиня Білопільського бюро правової допомоги Альона Бовкун.

«Але вивчивши матеріали справи, я зрозуміла, що можна вирішити справу в досудовому порядку. А саме оминути судову «тяганину», –

розповідає юристка.

Фахівчиня бюро правової допомоги запропонувала клієнтці звернутися до Ворожбянської міської ради із заявою про видачу Дубліката свідоцтва про право власності на квартиру. Клієнтка погодилася та невдовзі отримала Дублікат свідоцтва разом з рішенням, яке його підтверджує. Після цього пані Ольга звернулася до приватного нотаріуса та отримала довгоочікуване свідоцтво про право власності на квартиру.