назад

Юристка системи БПД Сумщини допомогла клієнтці скасувати арешт з майна й успадкувати нерухомість

Спадщина… Перші асоціації, які виникають з цим словом, стосуються якоїсь нерухомості, грошових активів та інших матеріальних цінностей. Але далеко не всі спадкоємці легко отримують ці блага. Зі своєї практики юристи системи безоплатної правової допомоги скажуть, що саме спадкове право є одним із найактуальніших питань, з яким до них звертаються клієнти, й інколи вирішення його в суді є доволі не простим. Так сталося і з пані Катериною, яка звернулася до Роменського бюро правової допомоги.

Жінка розповіла, що у 2006 році померла її мати. Після смерті залишилася однокімнатна квартира в м. Ромни. З метою переоформлення спадщини клієнтка звернулася до нотаріуса, проте отримала відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки у Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна квартира знаходилась під арештом за заявою АТ “ОЩАДБАНК”.

Керівниця Роменського бюро правової допомоги Алла Єрньєй з’ясувала, що у Витягу із реєстру зазначено ПІП зовсім іншої особи. Крім цього клієнтка пояснила, що її померла мати та вона  ніколи не мали будь-яких зобов’язань перед АТ “ОЩАДБАНК”. Тому фактично при внесенні відомостей в Єдиний реєстр нотаріальною конторою була допущена помилка. А отже, наявність заборони на відчуження перешкоджає клієнтці  у повній мірі розпоряджатися власним майном.

Перевіривши всю інформацію, Аллою Єрньєй складено позовну заяву та подано до Роменського міськрайонного суду Сумської області. Рішенням суду у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з рішенням суду, на прохання клієнтки, начальниця бюро підготувала та подала до Сумського апеляційного суду апеляційну скаргу на рішення Роменського міськрайонного суду Сумської області.

Постановою Сумського апеляційного суду апеляційну скаргу було задоволено та скасовано запис у Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо типу обтяження.

Таким чином, завдяки професіоналізму юристки системи безоплатної правової допомоги клієнтка змогла в повній мірі отримати спадок й розпоряджатися власним майном.

Довідково: номер справи у Єдиному державному реєстрі судових рішень 585/4439/19