назад

Юристка системи БПД Волині допомогла клієнту скасувати рішення суду про оголошення його померлим

Тривала відсутність особи у багатьох випадках створює багато проблем для її родичів та осіб, які мають з цією особою правові зв’язки, оскільки за її відсутності неможливо реалізувати певні можливості, що пов’язані з цією особою. За таких обставин необхідним є звернення до суду із заявою про визнання людини безвісно відсутньою або оголошення її померлою.

Із подібним сумним досвідом звернувся до Любомльського бюро правової допомоги Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги пан Руслан. Чоловік розповів, що майже 3 роки як визнаний померлим за рішенням суду, але про даний факт йому не було відомо.

Про прийняте судом рішення про оголошення мене померлим дізнався 16 січня 2020 року під час звернення до Любомльського районного відділу Управління Державної міграційної служби України у Волинській області з документами з метою отримання паспорта для виїзду за кордон» – розповів пан Руслан.

При розмові з клієнтом встановлено, що в грудні 2012 року після сварки дружина Наталія вигнала його з дому, виставивши його речі, після чого він поїхав до своєї племінниці в Львівську область. На початку 2013 року він переїхав до Волинської області, де проживає і до сьогодні, проте залишився зареєстрованим в Житомирській області. З часу сварки дружині про себе нічого не повідомляв.

Головний спеціаліст Любомльського бюро правової допомоги Тетяна Сидняк ознайомилась із документами та, узгодивши правову позицію, підготувала заяву про скасування рішення Черняхівського районного суду Житомирської області від 24 лютого 2016 року щодо визнання фізичної особи померлою, оскільки вказане рішення порушує права клієнта, як громадянина України.

13 квітня 2020 року Любомльським районним судом Волинської області ухвалено рішення, яким вимоги заявника задоволені повністю.