назад

Юристка системи БПД Волині допомогла матері повернути дітей

У житті трапляються випадки, коли внаслідок складних життєвих обставин батьки починають зловживати алкогольними напоями і не в повній мірі турбуватись про життя та здоров’я своїх дітей. І це стає причиною відібрання дітей від батьків без позбавлення їх батьківських прав. Найважливіше в такий момент вчасно зупинитися, усвідомити свої помилки у вихованні дітей, зробити відповідні висновки та довести свою здатність належним чином виконувати батьківські обов’язки, щоб повернути дітей у сім’ю.

Подібна ситуація трапилась у пані Віри. Жінка звернулась до відділу «Старовижівське бюро правової допомоги» Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та розповіла, що через певні життєві обставини вона почала зловживати алкоголем, і це не не найкращим чином позначилося на виконанні її батьківських обов’язків. Рішенням Старовижівського районного суду Волинської області від неї відібрано двох її малолітніх дітей без позбавлення батьківських прав та передано органу опіки і піклування Старовижівської районної державної адміністрації для подальшого їх влаштування.

Це стало для матері переламним моментом в житті, змусило замислитися та змінитися. Після пройденого лікування у наркологічному диспансері пані Віра перестала вживати алкогольні напої. Жінка розірвала шлюб з колишнім чоловіком та одружилася з іншою людиною. Тепер вона живе в будинку з теперішнім чоловіком, вони разом ведуть особисте селянське господарство. Пані Віра переконана, що буде докладати максимум зусиль для того, щоб діти мали належне виховання, були матеріально забезпечені.

Зібравши всі необхідні докази та обговоривши усі питання, фахівчиня Старовижівського бюро правової допомоги Тетяна Штик підготувала позов до суду про повернення дітей, відібраних у матері без позбавлення батьківських прав.

Рішенням Старовижівського районного суду Волинської області позов задоволено в повному обсязі. Пані Вірі повернено її малолітніх дітей, які були відібрані у неї за рішенням суду без позбавлення батьківських прав.

Найважливіше у даній категорії справ довести, що відпали причини, які перешкоджали належному вихованню дітей їх батьками. Для цього потрібно зібрати необхідні докази та в судовому засіданні довести обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги», – розповіла Тетяна Штик.

Правову консультацію “Відібрання дитини від батьків без позбавлення їх батьківських прав” можна прочитати на довідково-інформаційній платформі правових консультацій «WikiLegalAid».