назад

Юристка захистила біженця від затримання та примусового видворення за межі України

Біженці є однією з категорій, яка має право на безоплатну вторинну правову допомогу на законодавчому рівні. Досить часто партнери Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – БВПД), а саме Пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, звертаються з метою захисту зазначених вище суб’єктів. Однією із успішних практик стала справа щодо здійснення представництва у суді про примусове видворення, затримання з метою забезпечення ідентифікації та видворення за межі території України відносно громадянина Сирійської Арабської Республіки.

З листа, отриманого Луцьким місцевим центром з надання БВПД від Державної прикордонної служби, фахівцям центру стало відомо про затримання іноземця, який незаконно перетинав державний кордон з України в Республіку Польща. Іноземець потребував захисту інтересів в суді, оскільки вирішувалося питання про його видворення.

Допомагати чоловікові в місцевому центрі доручили юристці Світлані Прус, яка у судовому засіданні просила відмовити у задоволенні позову, оскільки необхідно було врахувати документи, які були отримані судом. Одним із таких документів була копія посвідки на постійне проживання, яка після перевірки Державною міграційною службою виявилась дійсною. Цікавим є те, що біженця було допущено в судове засідання, в якому слухалась справа за позовом Державної прикордонної служби до іншого іноземця в якості перекладача.

Врахувавши зазначені правозахисницею документи та керуючись законодавством України, судом було прийнято рішення відмовити у позові Державної прикордонної служби України до іноземця про затримання та примусове видворення за межі України.

Таким чином, завдяки належним професійним діям юристки вдалось захистити права та свободи іноземця.

Рішення суду – за посиланням.