назад

Юристи Луцького місцевого центру допомогли захиститись від кривдника

Вони давно розлучились, але він не залишає її в спокої: вчиняє щодо неї насильство психологічного та фізичного характеру – від побоїв до публічних принижень, знущань та погроз. Вона живе у постійному страху за своє життя та життя своїх дітей.

До Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Луцький місцевий центр) звернулась пані Вікторія, яка була у розпачі і потребувала допомоги.

Пані Вікторія спілкуючись з юристкою Луцького місцевого центру розповіла, що розлучена з чоловіком, проте вони і досі проживають разом у спільній квартирі, якою володіють у рівних частинах та повідомила, що колишнім чоловіком, впродовж тривалого періоду часу вчиняється щодо неї насильство як фізичного так і психологічного характеру. За захистом своїх прав жінка зверталась до поліції, щодо кривдника виносились термінові заборонні приписи, які він порушував.

 

Довідково!

Статтею 24 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» визначено  спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству, серед яких є терміновий заборонний та обмежувальний приписи.

Терміновий заборонний припис стосовно кривдника – спеціальний захід протидії домашньому насильству, що вживається уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України як реагування на факт домашнього насильства та спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров’я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства.

Терміновий заборонний припис виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення. Терміновий заборонний припис виноситься за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівником уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України за результатами оцінки ризиків. Терміновий заборонний припис виноситься строком до 10 діб.

 

І ось нещодавно знову все повторилось. Вікторія з дітьми була на прогулянці. До неї підійшов колишній чоловік, який був у нетверезому стані. Він вимагав іти додому, нецензурно виражався, принижував її честь та гідність, погрожував фізичною розправою. Всі приниження та погрози тривали в присутності сусідів, спільних дітей та інших дітей, поки старша донька не викликала поліцію.  Поліцією  повторно було винесено терміновий заборонний припис строком до 10 днів, але жінка вважає, що реальна загроза її життю і здоров’ю все ще існує.

Для здійснення представництва інтересів клієнтки у суді у справі про видачу обмежувального припису стосовно кривдника було призначено фахівця Луцького місцевого центру Зоряну Світлицьку.

Розглянувши заяву та дослідивши усі докази, судом було винесено рішення про задоволення заяви та видачу обмежувального стосовного колишнього чоловіка припису строком на 6 місяців, яким визначено заходи тимчасового обмеження його прав та покладено на нього певні обов’язки, а саме:

– заборонено перебувати в місці спільного проживання (перебування);

– заборонено наближатися на відстань ближче 300 метрів до місця проживання (перебування), інших місць частого відвідування  жінкою ;

– заборонено контактувати  особисто, вести листування, телефонні переговори та контактувати через інші засоби зв`язку і через третіх осіб.

 

З рішенням суду можна ознайомитись за посиланням.