назад

Юристи та трудодні: як фахівець системи БПД допоміг чоловіку без трудоднів пенсію отримати

Досягши пенсійного віку, Петро М* звернувся до Пенсійного фонду з заявою про призначення пенсії, додавши усі необхідні документи. Однак, в установі йому відмовили. Пенсійники мотивували це тим, що при обчисленні стажу роботи в колгоспі за період після 1965 року, якщо член колгоспу не виконав без поважних причин встановленого мінімуму трудової участі в громадському господарстві, враховується час роботи за фактичною тривалістю. На думку Пенсійного фонду, для розрахунку стажу за період роботи в колгоспі необхідні данні про встановлений мінімум трудоднів та про кількість фактично відпрацьованих трудоднів. Відповідно до даних трудової книжки Петра М* в період роботи у КСП з 10.09.1983 року по 30.04.2000 рік у графі 6 відсутні номери та дати особових рахунків. Також самі записи не завірено підписом керівника, деякі записи не завірено печаткою підприємства, або періоди роботи в колгоспі завірено печаткою іншого підприємства.  У зв’язку з тим що КСП було ліквідовано, а документи, як це часто буває, не було передано до архівних установ, виникла загроза того що Петро М*  може залишиться без пенсії. Протягом більше ніж року чоловік намагався усілякими способами вирішити це питання, однак безрезультатно. Аж поки не звернувся до Нікопольського місцевого центру з надання БВПД.

Юрист центру Анатолій Бережний склав позовну заяву про визнання дій Пенсійного фонду неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії. А саме – Пенсійному фонду врахувати до страхового стажу період роботи в КСП. До позовної заяви було додано всі необхідні копії документів. У результаті Дніпропетровський окружний адміністративний суд позовну заяву розглянув і повністю задовольнив вимоги клієнта. Наразі Петро М*  отримує зароблену пенсію.

Коментує юрист Нікопольського місцевого центру з надання БВПД Анатолій Бережний.

Чи можна оскаржити дії Пенсійного фонду? Чинним законодавством України передбачено процедуру оскарження рішень Пенсійного фонду: адміністративну  ( оскарження Рішень органів Пенсійного фонду нижчого рівня, шляхом подачі скарги до органів Пенсійного фонду вищого рівня), судову (шляхом подачі позовної заяви до відповідного адміністративного суду). Які докази надаються суду? До позовної заяви додаються усі наявні письмові документи, що свідчать про неправомірність дій Пенсійного фонду,  також суд  може допитати свідків.