назад

За допомогою працівника системи БПД Київщини суд зобов’язував слідчого внести відомості до ЄРДР та розпочати розслідування

24.06.2020 та 01.09.2020  громадянин С. подав до відділу протидії кіберзлочинам в Київській області Департаменту Кіберполіції НПУ заяви про вчинення кримінального правопорушення (злочину) щодо оформлення кредиту через Інтернет у ТОВ «Кредит Фінанс» підставними особами на його ім’я та на його документи у порядку ч. 3 ст. 190 ККУ (шахрайство шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки).

Указані заяви були зареєстровані в Журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події та перенаправленні до Ірпінського ВП ГУНП в Київській області, а потім за належністю – до Бородянського ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області.

Після цього жодних дій, спрямованих на внесення наданих гр. С. відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та здійснення досудового слідства зазначеним органом досудового розслідування не вчинялося.

Згідно ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

За захистом своїх прав  у листопаді 2020 року громадянин С. звернувся  до Бородянського бюро правової допомоги з приводу складення скарги на бездіяльність оперуповноваженого СКП Бородянського ВП Ірпінського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Центром встановлено належність особи до суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу та призначено представника – начальника відділу Соловйову Євгенію Вікторівну.

Представник Центру Соловйова Є.В. ознайомилась з документами і обставинами справи та склала скаргу на бездіяльність оперуповноваженого СКП Бородянського ВП Ірпінського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області.

У результаті розгляду справи суд вирішив скаргу гр. С. задовольнити та зобов’язати слідчого, визначеного керівником органу досудового розслідування Бородянського ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області, внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування.

Права клієнта захищено!