назад

За допомогою працівника системи БПД Київщини знято арешт та заборону на відчуження майна

До Білоцерківського місцевого_центру з надання БВПД звернулась громадянка Р., яка бажала в судовому порядку зняти арешт та заборону на відчуження майна. Клієнтка є співвласницею квартири на праві спільної часткової власності. Нотаріусом помилково накладено арешт за договором відчуження (помилка в адресі), але в добровільному порядку нотаріальна контора відмовляється знімати заборону.
Центром встановлено належність особи до суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу та призначено представника – працівницю Білоцерківського місцевого центру, Олену Вдовику.
Оленою Вдовикою підготовлено та подано позовну заяву до суду.
Суд задовольнив заяву у повному обсязі.
Права клієнтки захищені!

Що робити, якщо на Ваше майно накладено арешт?
Консультує фахівчиня Білоцерківського місцевого центру з надання БВПД Олена Вдовика:
Для зняття арешту з нерухомого майна необхідно звернутися до державного реєстратора для отримання письмового витягу з Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна.
В Реєстрі міститься інформація про те, коли, хто і підставі якого документа накладав арешт на майно. Якщо арешт наклав суд, то відповідна ухвала суду була направлена для виконання в органи ДВС по місцю знаходження майна.
Наступний крок – звернення до органів Державної виконавчої служби для з’ясування підстави обтяження та отримання копії матеріалів виконавчого провадження.
Після цього в архіві суду слід отримати ухвалу суду про накладення арешту. Потім – підготовка та подача до суду, який розглядав справу, заяви про скасування заходів забезпечення позову. До заяви слід додати документи про відсутність між сторонами спору та підтвердження факту накладення арешту. Така заява не оплачується судовим збором та розглядається у п’ятиденний строк.
Є випадки, коли постанову про арешт майна виносила виконавча служба в рамках виконавчого провадження з примусового виконанню судового рішення про стягнення коштів. У цих випадках, після виконання судового рішення, слід звернутися із заявою про зняття арешту з нерухомого майна на ім’я начальника відповідного відділу ДВС. Варто знати, що виконавча служба зберігає матеріали виконавчого провадження протягом трьох років. Якщо цей термін минув, то потрібно звертатися до суду