назад

За несплату аліментів – один рік обмеження волі

Несплата аліментів – проблема, з якою досить часто звертаються до фахівців системи БПД. Стаття 164 Кримінального кодексу України передбачає покарання за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей у вигляді громадських робіт на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

Злісне ухилення від сплати аліментів – будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів.

З такою ситуацією зіштовхнулась клієнтка Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. У 2011 році рішенням суду з її колишнього чоловіка було стягнуто аліменти на утримання їх неповнолітнього  сина у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку щомісяця, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Однак, з 2011 року по теперішній час батько дитини не здійснював жодних платежів та виплат на утримання дитини, свою поведінку змінювати не бажав. За цей час сума заборгованості склала 83 тис. грн.

Через це було відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 164 Кримінального кодексу України.

Призначений Центром адвокат Світлана Лавроневич довела, що з 2011 року чоловік не працював та не намагався працевлаштуватися, не перебував на обліку в центрі зайнятості, на виклики до відділу Державної виконавчої служби не з`являвся. Через це виникла заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно становлять суму, набагато більшу, ніж за три місяці відповідних платежів.

На основі цих фактів суд визнав чоловіка винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 164 Кримінального кодексу України, та на підставі санкції цієї статті призначив йому покарання у вигляді одного року обмеження волі.

З рішенням суду можна знайомитися за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/91130320