назад

За порушення правил дорожнього руху не можуть оштрафувати без доказів

«Я їхав ввечері автомобілем, не порушував правила дорожнього руху, аж тут мене зупинили поліцейські та склали протокол за те, що в мене не горів габарит. Не зважаючи на те, що я заперечував і не погоджувався із протиправною зупинкою мого авто, протокол таки склали. Тому я вирішив звернутися до юристів безоплатної правої допомоги. І я сподіваюся на успіх!», – розповів пан Анатолій.

Водій звернувся до Погребищенського бюро правової допомоги, аби йому допомогли оскаржити постанову, відповідно до якої він притягувався до адміністративної відповідальності та накладено стягнення у вигляді штрафу 340 гривень. Клієнт розповів про обставини, за яких працівники патрульної поліції зупинили його та склали протокол.

За дорученням Козятинського місцевого центру з надання БВПД захищати інтереси пана Анатолія узявся адвокат Андрій Лавренчук, який співпрацює з системою БПД. Захисник детально ознайомився з усіма матеріалами справи і вирішив, що необхідно звернутися з позовом до суду, аби добитися визнання дій патрульних протиправними і скасувати постанову про притягнення до адміністративної відповідальності.

В позовній заяві  адвокат Андрій Лавренчук звернув увагу на те, що інспектор грубо порушив вимоги законодавства при складанні постанови та безпідставно не врахував пояснення пана Анатолія щодо невинуватості у вчиненні правопорушення. До того ж, при винесенніі постанови інспектор поліції не керувався жодними доказами, які б підтверджували вину чоловіка у скоєнні правопорушення.

“Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок доказувати правомірності рішення покладається на відповідача, тобто у цьому випадку – на патрульних”, – зазначив Андрій Лавренчук.

Проте єдиним доказом вчинення паном Анатолієм адміністративного правопорушення була сама оскаржувана постанова по справі про адміністративне правопорушення. Саме ця постанова і є предметом спору та не може розглядатися як доказ, за відсутності інших доказів на підтвердження обставин вказаних в постанові.

В силу принципу презумпції невинуватості, діючого в адміністративному праві, всі сумніви у винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості. За таких обставин факт вчинення адміністративного правопорушення є не доведеним.

Відтак оскаржувана постанова про притягнення до адміністративної відповідальності підлягає скасуванню, як протиправна. Завдяки якісній роботі адвоката Андрія Лавренчука, пан Анатолій захистив свої права та зекономив кілька сотень гривень, які міг би віддати на сплату штрафу за порушення правил дорожнього руху.

Рішення по справі можна переглянути за посиланням https://reyestr.court.gov.ua/Review/97962795