назад

Що робити, якщо страхова відмовляє у страховій виплаті

Що робити, якщо ви застрахували своє майно, а страхова компанія відмовляється виплачувати страхове відшкодування, посилаючись на те, що злива, яка пошкодила квартиру, не належить до страхового випадку? Пані Оксана, яка опинилась в такій ситуації, звернулася до Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Жінка розповіла, що у квітні 2018 року вона вирішила застрахувати свою квартиру. Звернувшись до страхової компанії,  уклала договір комплексного страхування майна на загальну суму 50 тис. гривень.

І вже у липня 2018 року стався страховий випадок: житло було пошкоджено внаслідок сильних злив. Жінка повідомила страхову компанію про настання страхового випадку та звернулась з вимогою виплатити їй гроші. Але страхова компанія відмовилась  здійснити страхову виплату, аргументуючи тим, що подія, яка відбулася, не є страховим випадком.

З такою відмовою пані Оксана не погодилась та звернулася до Івано-Франківського місцевого центру з надання БВПД з питання щодо стягнення страхового відшкодування. Фахівець місцевого центру Юрій Крета склав позовну заяву до суду. Розглянувши матеріали справи, суд погодився з доводами фахівця системи БПД, який представляв інтереси пані Оксани в суді.

Встановлено, що пошкодження житла сталося через складні метеорологічні умови, а саме – сильні зливи, які призвели до підтікання фундаменту та заливу вікна. Відповідно, ринви та ливневі каналізації не справлялися та не встигали приймати дощові води і вони стікали по стінах будинку.

Страхова компанія, відмовляючи у виплаті відшкодування, посилалася на те, що дощ проник у застраховане приміщення крізь незачинене вікно. Проте з таким твердженням суд не погодився, оскільки в акті обстеження кімнати, який проводив представник страхової компанії, не було зазначено, що вода лилась через відчинене вікно.

Таким чином, суд зазначив про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог щодо стягнення страхового відшкодування. Рішенням суду позовні вимоги були частково задоволені – зі страхової компанії стягнуто на користь пані Оксани матеріальні збитки, заподіяні внаслідок затоплення квартири дощовою водою, у розмірі 21,3 тис. грн.

З рішенням суду можна ознайомитись за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/92514549?fbclid=IwAR0GGQZ9nkiLEJ0ZkNxLimqAAuTmH3FddwKm4PDoKH_J3y0tzyXqJZkzhvA